Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy működik ez az egyetemi,...

Hogy működik ez az egyetemi, főiskolai dolog? Szeretnék jelentkezni, hogy tehetem?

Figyelt kérdés
10 évvel ezelőtt érettségiztem, és mostanság eszembe jutott, hogy szeretnék valamiből lediplomázni.Csak ezzel a pontrendszeres dologgal lehet egyetemre menni, vagy olyan hogy nem kell pontrendszer és mondjuk én fizetek (mint pl egy tanfolyamon)? vagy mindenképpen kell felvételizni?
2012. jún. 15. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kell felvételizni. Talán beadhatod most a jelentkezést, de most csak fizetős helyekre mehetsz. Ha még egy évet tudsz várni, akkor februárban beadhatod a jelentkezést, és jövő szeptemberben kezdhetsz. Akkor mehetsz államilag támogatott helyre is.


Különben a pontrendszerrel jól jársz, mert a te bizonyítványodban automatikusan a lehető legmagasabb százalékkal számolják a jegyeket.

2012. jún. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, még egy kis segítséget kérnék abban, hogy hogy tudom kiszámolni a pontjaimat és hol tudom megnézni melyik szakhoz mennyi pont kell? ha van link az nagyon jó lenne.
2012. jún. 15. 17:22
 3/7 anonim ***** válasza:
felvi.hu
2012. jún. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem, ha valakinek kicsit gyengébb lett a középiskolai sulija, nem veszik fel sehova?esélye sincs még csak megpróbálni sem?köszi a felvi-t az jónak tűnik
2012. jún. 15. 17:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem. Ha nem sikerült jól valamelyik tárgyad, azt újra leteheted, akárhányszor. Pluszpontokat is szerezhetsz nyelvvizsgával vagy olyan szakmai vizsgával, technikummal, amit az adott egyetem az adott képzésre elfogad.


Tehát ha nem sikerült jól az érettségid, akkor fuss neki, és tedd le újra. Így több pontod lesz.

2012. jún. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
értem, ez nagyon jó dolog :) mondok egy példát: tegyük fel kiszámoltam kalkulátorral, hogy nekem 198 pontom van,de a ponthatár 220 pont, tehát akkor arra a szakra ne is jelentkezzek mert, nem vesznek fel ha nincs meg a ponthatár?hanem mondjuk tegyek nyelvvizsgát, vagy érettségizzek le 1-2 tantárgyból újra?
2012. jún. 15. 18:53
 7/7 anonim ***** válasza:
pontosan ahogy írtad :)
2012. jún. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!