Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy informatikai főiskolában...

Egy informatikai főiskolában (BSC) milyen szinten kell a gimnáziumi tananyagból megalapozottnak lennie a matematika és informatikai tudásodnak?

Figyelt kérdés
Valószínűleg 35-40% os matematikai érettségire számítok, informatikából 80% körül, Idegen nyelv (angol+német) 90%.

2012. jún. 16. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Matekból elég húzósak első évben a tantárgyak. Infóbol is, de azok nem annyira épülnek a középiskolai anyagra.


Ha a közép matekod lett 40 % körül, akkor szerintem felejtsd el az infot szakokat egyetemen.

2012. jún. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindenképp informatikai területen szeretnék továbbtanulni,angol és németem majdnem folyékony,C tipusúra készülök. Ezt szeretném kombinálni az infoval. Egyrészt az idegen nyelv és info az a két tantárgy amit szeretek és jo vagyok belőle,másrészt meg sokan mondták hogy jó kombináció ha állást keresel. Matematikából meg próbálom 60% ra az érettségit,de annál többet nem merek mondani.
2012. jún. 16. 13:44
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen,középszintű érettségiről van szó.
2012. jún. 16. 13:45
 4/6 anonim ***** válasza:
A rossz matek érettségi nem zárja ki, hogy informatikusként dolgozz majd, de egy normális főiskolára nekem kevésnek tűnik. Ha érdekel az informatika, biztos tudsz ennél jobbat is elérni megfelelő készüléssel.
2012. jún. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azon is gondolkodtam hogy érettségi után,halasztok 1 évet,magántanárnál matekra gyúrok és úgy felvételizek. Nem is a felvételivel hanem az ottani helytállástól félek. Sajnos nem tudom milyen szinten van ott az oktatás és elvárás. Mindenesetre azt csinálnám amit szeretek. Nagyon régóta mérnökinformatikusként akartam továbbtanulni.
2012. jún. 16. 15:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell egy évet halasztani. Talán ha egyetem mellett jársz tanárhoz is, akkor lehet meglesznek tantárgyak. De ha azok nem is, a nem matekos tantárgyaid meglehetnek. És közben felkészülsz matekból.
2012. jún. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!