Programozás és a matek?

Figyelt kérdés

Eddig elég gyenge voltam matekból. Most lesz meg az érettségim, de a matek itt is csak 2-es lesz. A lényeg, hogy a programozás nagyon érdekel és szeretnék most az érettségi után elkezdeni egy programozói sulit. Azonban több helyen azt olvastam, hogy ez nem fog menni erős matek alapok nélkül. Ez mennyire igaz? Mennyire veszik komolyan a matekot. Konkrétan mint tárgyat tanítják? Vagy ez, hogy működik?

Nagyon fontos ez lenne nekem,mivel most fog indulni a suli és nem kevés összeget kérnek el érte,ezért nem szeretnék belebukni.



2012. jún. 11. 20:23
1 2
 1/17 legendavagyok01 ***** válasza:
Hát a matekkal sokkal könnyebb lenne valószínűleg, de én ismerek olyat, akinek sorozatosan kellett újra felvennie a matekos tantárgyakat (kalkulus, diszkrét matek, stb.) miközben a programozást kisujjból kirázta. Persze ez egyetem, nem tudom mit takar a "programozói suli".
2012. jún. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Kell valami matektudás is.
2012. jún. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:

Ez engem is érdekelne én azért nem mentem ennek mert én is 2 es voltam matekból.

És féltem,hogy túl primitív leszek a többiek szemében.

Vagy ha megkérdik tőlem,hogy mi az a hatványozás nem fogom tudni.


Itthon tanulok programozni aztán majd ithon matekkönyvekből fel fejlődök majd.

2012. jún. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A matek tudást csak felsőoktatásban követelik meg, ilyen szedett-vedett okj-s tanfolyamokon nem igaz azoktól nem is leszel programozó. De egyetemen sem olyan vészes, legalábbis nekem könnyebb volt pár példát megoldani egy 5-ösért vizsgán, mint bemagolni 100 tételt.
2012. jún. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"kalkulus, diszkrét matek"


na most

ezt hogy akarod összemérni a kérdező tudásával, aki - feltételezem középszinten - 20 és 40 % között produkált matekból?


annak köze sincs a felsőbb matematikához

pláne hogy nem akarom kifejezni a véleményemet az idei középről, amit nyolcadikosként ötösre írtam volna kb


na de most engem hagyjunk


az a baj, hogy nem tudom, mennyire feküdtetek rá a definíciókra, ilyesmi

mert ha nem tanultál és azért vagy ilyen gyenge, akkor azt lehet kompenzálni


de egy közepet aki ennyire ír meg, hát nem tudom

én nem javaslom, de ne ez alapján dönts

(viszont a matekot azt igenis komolyan veszik minden ilyen helyen)

2012. jún. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

#5


Szerintem meg pont nem kell a középsulis matek eredményből kiindulni. Manapság az egyetemen is átveszik az alapvető dolgokat is. Csak amit középsuliban egy évig tanultál azt elmondják két mondatban csak épp úgy hogy meg is érted.

2012. jún. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2012. jún. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#6


hát én pont nem abból indulok ki hanem az érettségiből

az pedig mostanra már kompetencia alapon megy elviekben


és különben meg azért indulok ki belőle mert ezt adta meg

én a kérdésre próbáltam válaszolni, nem a képességeit leszólni

de hát én akit ismerek és legrosszabb matekból, egy erős hármast még az is elért


amit meg linkelt az előző az meg négyes volt

az meg már nem ugyanaz

2012. jún. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Nem egyetemre készülök jelenleg,"csak egy" okj képzésen szeretnék indulni.

Igazából nem azért vagyok gyenge mert nem tanultam,hanem mert nem volt olyan tanár aki érthető emberi nyelven elmagyarázza.Egyszer volt rá lehetőségem,hogy egy magántanár tanított akkor nagyon jól ment de ez sajnos megszakadt és azóta megint semmi.

2012. jún. 11. 21:06
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

#8


Az érettségit egy herélt csimpánz is megcsinálja 5-ösre ha normálisan felkészítik. Ha egy normális ember csak 2-esre tudja megcsinálni ott a hiba a felkészítésben is van.

2012. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!