Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek nem pofátlan úgy...

Gordon Freeman kérdése:

Szerintetek nem pofátlan úgy nyelvet tanítani, hogy valaki nem tanár?

Figyelt kérdés
Még ha kevesebbért is teszi, de hát mégsem mesterképzett az illető.
2012. jún. 19. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha képes megtanítani az elsős srácot számolni, meg az abc-t elmondani oda-vissza, akkor nem értem mi a baj. Pont alkalmas arra amire kell.

(Ha pedig valóban képes felkészíteni valakit egy felsőfokú nyelvvizsgára, akkor ugyanez a helyzet. Ha nem így lenne, akkor valószínűleg úgyse alkalmazná senki).

2012. jún. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.


Szerintem nem pofátlanság. Lehet, hogy valaki mondjuk kétnyelvű vagy huzamosabb ideig élt külföldön. Ha ehhez még egy kis érzék/tehetség is járul és ráérez a tanítás ízére és hatékony lesz, akkor miért ne?

Lehet, hogy a tanítvány még jobban is jár, mint egy nem elhivatott tanárral, aki csak azért lett tanár, mert "nem volt más ötlete" v. mondjuk végigbukdácsolta az egyetemet és tanítani sem tud.


De mondjuk minden relatív, nem ismerem pontosan a helyzetet.

2012. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sok egyetemista van, aki pl. matekból vagy másból korrepetál egy kis pénzért. Akkor az is pofátlanság? Nem hiszem. Két dolog számít itt: legyen profi a témában és legyen eredménye a tanításnak. (Tehát pl. ne zavarjon bele még jobban egy rossz tanmenettel.) Ha ez megvan, akkor miért ne? :)
2012. jún. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy szolgáltatásért fizetsz, amivel vagy elégedett vagy, vagy pedig nem. Ha minden rendben van, akkor mi a probléma?
2012. jún. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak még egy gondolat: pofátlanság az lenne, ha azt állítaná van tanári végzettsége.
2012. jún. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az itt tanító idegen anyanyelvű tanárok többsége sem tanár. Persze egy "valódi" iskolában, nagyobb közösséget már jó ha végzettséggel tanít valaki, de kisebb csoportot vagy egyéneket szerintem nem gáz.
2012. jún. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi ebben a furcsa.

Ezt a fajta tanítást, korrepetálást is a pénz mozgatja. Vagyis x azért tanít nyelvet, mert jelen esetben meg akar élni valamiből. Ha ezt végzettséggel vagy azzal teszi, az jelen esetben mindegy.

A magántanári státusz nem kötött a végzettséghez, továbbá egy óra megtartása is két személytől függ. A tanártól és az igénybe vevőtől. Ha a tanuló nem szándékozik eljárni egy olyan tanárhoz, akinek nincs végzettsége, akkor nem teszi meg, előzetesen lehet információt kérni, lehet próba órákat tartani, hogy kinek mi felel meg.

A végzettség egyrészt nem jelent semmit, van ismerősöm, aki felsőfokkal tanít angolt óvodásoknak és általános iskolásoknak, és szeretik, mert egyrészt fiatal és jól csinálja.

A kereslet és a kínálat törvényei itt is éltbe lépnek, ha én félek egy végzettség nélküli tanártól, akkor nem hozzámegyek, hanem keresek valaki mást. Nem erőszak ez, kérem szépen.

2012. jún. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi a sok kommentet.

ez végülis jogos. :)


csak ahhoz szólnék hozzá, mint amikor valaki matekot tanít mert nagyon tudja: na szerintem az egy egész más tészta, mint nyelvet tanítani.

2012. jún. 19. 19:53
 9/9 anonim ***** válasza:
8 éve tanítok nyelvet nyelvtanári képesítés nélkül. A pedagógia oldalát a tanári könyvből néztem meg, óráról órára készültem (ma már nem kell). Nem az a lényeg, miről van papírod, hanem az, hogy érts hozzá és ami fontos szívvel-lélekkel dolgozz benne! Attól, hogy valaki tanár, nem biztos, hogy foglalkozik is a Te személyes igényeiddel. Ez személyiségfüggő. Én maximumon szeretek teljesíteni. (mellette egyetemen tanulok).
2012. jún. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!