Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelenleg külföldön dolgozom...

Jelenleg külföldön dolgozom már 9 hónapja egy szalagmunkás gyárban,7€/óra bérért. Viszont 24 éves vagyok és úgy érzem kell a hátramaradt 1 évem a gimiből majd érettségi, és főiskolára is szeretnék menni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudom nagyon rossz a helyzet magyarországon, de én függetlenül ha lenne egy szakmám lehetőleg felsőfokú tudnák angol és német területekre ujra kijönni a nyelvtudásom végett is. De nem tudom hogy 24 évesen elkezdeném 28-29 évesen végezném mind ezt el már kellenék e a versenytársaim közt akik jóval fiatalabbak a szakmában.(Mérnök informatikus)

2012. jún. 20. 07:24
 1/1 Sidel ***** válasza:

Én is mérnök informatikára megyek, 18 vagyok.

Te érzed, hogy neked jó e, ha most neki indulsz az érettséginek, az jó e. Ha úgy érzed, hogy érettségi nélkül is meg tudsz élni, elvégre nyelvtudásod jó és külföldön jobbak a viszonyok, akkor ne menj neki. Mérnök informatikusokat viszont keresnek sokat én azt hallottam. Ha pedig szeretnél érettségit, főiskolára járni, akkor érdemes megpróbálni.

Nem tudom, csak kérdezem. Olyat nem lehet, hogy csak a kimaradt egy évet jársz gimibe és az érettségihez kellő tudást tanfolyamokon szerzed meg? Költséges, de én is voltam most matek előkészítőn és több 30év feletti ember is volt a csoportban.

Amúgy, ha úgy döntesz, érettségizel, akkor ajánlom a Szent László Gimnáziumot (10.ker). Nem tudom a felnőtt oktatás ugyan milyen, de én majdnem kitünőre érettségiztem, pedig törinél abban reménykedtem, hogy meg legyen a kettes, mert annyira nem tudtam semmit.

2012. jún. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!