Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 314 pont idén Pécsen jogász...

314 pont idén Pécsen jogász szakon fizetős elég lesz?

Figyelt kérdés

2012. jún. 20. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Őszintén remélem,hogy nem!(bár sajnos így lesz,beférsz ilyen szánalom eredménnyel is...) 350 kéne legyen a minimum, én 430 ponttal megyek Pécsre jogra. 314 ponttal esélytelen, ha a gimi/szakközép csak ennyire ment, akkor mit akarsz majd jogon, ahol TANULNI is kell?
2012. júl. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hidd el, az alapján,hogy 314 pontod lett, a PTE-ÁJK-t még ha fel is vennének, kerüld el messziről. Nem tudom,hogy a gimiben nem tudtál, vagy nem akartál tanulni, de aki az érettségin nem szed össze legalább 370-400 körüli pontot, a felsőoktatást is el kellene felejtse, nem hogy a jogász szakot. Én PTE-s vagyok, most leszek 2.éves joghallgató. Ilyen gyenge tanulmányi eredménnyel lehetetlennek tartom, hogy az alapozó tárgyakat túléld...
2012. júl. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 barackmag12 válasza:

Sziasztok!

Meglepődve olvastam az itt levő kommenteket. Igazából nem értem a felháborodást. A tanulás manapság már mindenkinek pénzbe kerül. Nem mindegy nektek az, hogy valakit 314 vagy 420 ponttal vesznek fel? Egyik válaszadónak láttam, sikerült bekerülni. Akkor mit foglalkozol te mással. Foglalkozz magaddal. Nem kell másokat kiosztani mert nagyot mer álmodni. Attól te sem leszel több ha másokat leminősítesz. Ki tudja? Lehet, hogy sikerülni fog neki, lehet, hogy nem, nem tudhatod. Ha nem sierül az is az ő problémája, nem a tiéd, és az ő péze is. De ezzel a hozzállással itt mindannyian magatokat minősítitek le. Én is jogra jelentkeztem, bár csak 370 pontom lett. Ez az álmom. Most hajthatnám kifogásokat , hogy miért ennyi. Ennyi.. Kész... Vagy sikerül, vagy nem. Innen látszik egyébként, hogy az egyetemhez először is fel kellene nőni. Unokatestvéremet nem vették fel elsőre a jogra. Egy évvel később újrapróbálkozott. Ötösre diplomázott most pedig sétál felfelé a ranglétrán. Ennyi az egész nem több Neki sem volt 100%-os a teljesítménye mégis elérte amit akart. Csak ennyit akartam. Szép napot:)

2012. júl. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Egyetértek az előző válaszolóval. Menjenek Pestre, ott nem kerül be senki 400 alatt, és akkor nem kell számukra degradáló elemekkel egy levegőt szívniuk. Vidéken mindig nagyon alacsony volt a ponthatár. Én nem jelöltem be Pécset, csak az ELTE-t, PPKE-t, és az SZTE-t. Szerintem simán bekerülsz, a kérdés, hogy benn is maradsz-e. De miért ne maradnál?!

Holnap kiderül, sok sikert :D

2012. júl. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
szerinted mennyi lesz a határ?
2012. júl. 23. 20:16
 6/6 barackmag12 válasza:
Tavaly ugye 200 pont volt megadva a fizetősnél. Most biztos, hogy meghaladja a 300-at szerintem, de hogy mennyivel az jó kérdés. Én is tartok tőle, hogy nem vesznek fel. Amúgy én Győrbe jelentkeztem. Két szakot jelöltem. Első helyen a jogot, második helyen a nemzetközi igazgatásit. Van valami elképzelésed, hogy mi szeretnél lenni a jog után? Te miket jelöltél meg?
2012. júl. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!