Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A színészetet tanulni kell?

A színészetet tanulni kell?

Figyelt kérdés

Én színésznő szeretnék lenni, de nincs semmilyen hátterem, meg tapasztalatom, és itt olvasgattam ilyen kérdéseket és kb. mindenhol azt olvasom, hogy kell színészi suliba járni, meg stb...


Pedig én úgy képzeltem, el hogy elmegyek egy válogatásra és ha megtetszem nekik akkor felvesznek, ha nem akkor megpróbálom máshol. Vagy ez nem így megy? Olyan sorozatokban szeretnék szerepelni, mint a V mint Viktória, Hannah Montana, Sok sikert Charlie..stb. Szerintetek ez hogy sikerülhet? Mert szerintem már késő lenne színészi suliba menni, most középiskolás vagyok, innen nem fogok átiratkozni, de egyetemre meg nem hiszem hogy megyek, mivel most szakra járok. :S Adjatok tanácsot!


2012. jún. 21. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen ezt sajnos tanulni kell. De nem kell egyetemre menni hozzá feltétlenül. Járj színjátszó körbe még a középiskolában - ha nincs a suliban biztos hogy van valahol a közelben - és középiskola után járj színi tanodába. Ezek fizetősek, de munka mellett talán tudod csinálni. Aztán jelentkezz rengeteg szereplőválogatásra, és előbb vagy utóbb csak beválogatnak. Sajnos k*urva egy meló ez, ha érted mire gondolok.
2012. jún. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet így is, de rohadt egy munka ez...

Még ha le is van fixálva a dolog az utolsó pillanatban visszamondhatják, mert találtak mást. (Valaki rokont vagy ismerőst...)


Ha komolyan ezzel akarsz foglalkozni, akkor érdemes a színművészetit megcélozni. De nehéz oda bejutni!


"Csak úgy" is el lehet menni válogatásokra, de ott leginkább statiszta szerepeket lehet csak kapni.



(Ez mind tapasztalat, régen sok válogatásra jártam, éveken át, ezek mellett rádió gyerekstúdiós voltam, amikor még volt... Nem olyan jó munka ez, mint amilyennek látszik, illetve eléggé be kell futni ahhoz, hogy jó legyen és megérje.)

2012. jún. 22. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja és jó mondani, hogy elmegy az ember válogatásra és van tetszik vagy nem.

Sajnos a válogatások nem rövidek. Részben ezért is hagytam abba, mert meguntam, hogy több óra várakozás van (még akkor is ha kifejezetten előre tájékozódnak és csak olyanokat hívnak be, akik megfelelnek) és végül sokszor potyára.

Azért nem kellemes órákat elpocsékolni. Persze, ha összejön, akkor az jó. De meg szokott lenni az a pár ember, aki "mindent visz".

2012. jún. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Aham...:S hát rossz ezt olvasni, mert én mindig is színésznő akartam volna lenni, de nem is lenne baj, ha nem lennék olyan híres. :S Nekem elég a kis hírnév is! És szerintem inkább a fiatalok kellenek ebbe a szakmába, most hiába várok 30 éves koromig, meg eljárok mindenfelé hogy megtanuljam, mikor 30 évesen a kutyának se kellek majd. :S Ez a baj!
2012. jún. 22. 12:01
 5/5 anonim ***** válasza:
A 30 éves anyukát is el kell valakinek játszani.
2012. jún. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!