Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri fizetni a gazdálkodási...

Megéri fizetni a gazdálkodási és menedzsment diplomáért?

Figyelt kérdés

Mindig is erre szerettem volna menni, tavaly nem vettek fel rá, ezért most kereskedelmi szakmenedzser felsőfokú szakképzést tanulok egyetemen. Ez 2 éves, nem ad diplomát és azt olvastam, hogy nehéz vele munkát találni, ha sikerül is a fizetés nem sok. Ahova járok egyetemre a gazdálkodási és menedzsment szakon 150 ezer forint egy félév. Mivel már nincs államilag támogatott hely, muszáj lenne kifizetnem, az egyik tanárom azt mondta, hogy ezen a ágon most túl sok a képzett, de pár év múlva ebből lesz hiány és amelyik szakokon az állam meghagyta az államilag támogatott helyeket azokból lesz túlképzés.

Ebben a félévben kaptam ösztöndíjat, aminek a felét mindig félretettem így most összegyűlt majdnem 100 ezer forint. Még van a kereskedelmi szakmenedzser szakon két félévem, valószínűleg mindkettőben kapok majd ösztöndíjat, amit szintén félre szeretnék tenni. Ha gazdálkodási és menedzsment szakra járnék nyaranként és évközben is dolgoznék, így még tudnék pénzt gyűjteni és remélhetőleg ki tudnám fizetni a tandíjat. Az a baj, hogy nem tudom eldönteni, hogy megéri-e mindez, a szüleim nem tudnak támogatni anyagilag annyira, ezért nekem kéne összeszednem a tandíjra az összes pénzt. Emellett ott van az is, hogy lehet, hogy nem bírnám és kibuknék, mert azt hallottam elég nehéz. Az van bennem, hogy meg kell próbálni, mert ha meg se próbálom nagyon megbánnám később, de tele vagyok kérdésekkel is, hogy vajon el tudom-e végezni és ha el is végzem akkor találok-e majd vele munkát. Szerintetek megéri? A kereskedelmi szakmenedzser szakkal tényleg ennyire lehetetlen munkát találni és jó fizetést kapni, mint ahogy sokan mondják?


2012. jún. 22. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen okjs bohóckodásokkal kb az életben nem lehet munkát találni, az alapképzés pedig sulitól függ, hogy megéri-e, ha egy tényleg jó egyetemre mész akkor igen:)
2012. jún. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A győri Széchenyi István Egyetem
2012. jún. 22. 16:05
 3/4 anonim ***** válasza:
A gazdálkodás és menedzsment nagyon jó szak és rengetek mesterszakra tudsz menni ezzel a BA-s diplomával. :)
2012. jún. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem az ég világon senki ne írja le az okj-s szakokat... nagynéném is egy 'vacak' okj-t végzett el néhány éve, 2 nyelvet beszél, havi félmillát tesz zsebre tisztán :) erről ennyit...
2013. szept. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!