Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet egyszerre két zeneiskola...

Lehet egyszerre két zeneiskola tanulója lenni?

Figyelt kérdés

Az egyikben már tanulok egy éve zongorát, illetve szolfézst, de szeretnék egy másikban gitárt is (amit régebben tanultam magántanároknál), azért másikban, mert ha ugyanitt tanulok két hangszert, akkor 2*7000Ft/félév helyett 52500Ft/félév a két tanszak összára. De viszont a beiratkozási lapon alá kellett húzni, hogy nem vagyok tagja másik alapfokú művészetoktatási intézménynek.

Úgy szeretnék járni mindkettőre, hogy a jelenlegiben tanulnám tovább a zongorát és a szolfézst, a másikban pedig csak a gitárt, ez így elvileg megoldható lenne, és nem kellene ötvenezret költeni rá félévenként?



2012. jún. 22. 19:16
 1/9 anonim válasza:
igen lehetsz 2 intézmény tanulója. ez úgy működik, hogy az egyik államilag támogatott lesz, a másik nem... ha megvan a zeneiskola akkor utána kell érdeklődni hogy melyik az olcsóbb (eltérő árak vannak) nem államilag támogatottan, és értelemszerűen az legyen a második zeneiskolád. tehát a drágább zeneiskolában húzod alá hogy nem vagy tagja, és akkor az lesz a támogatott a másiknál pedig tagja leszel más zeneiskolának. ha jól tudom megoldható hogy csak az egyikben tanulj szolfézst, de ez nem befolyásolja az árat ha minden igaz...
2012. jún. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Esetleg tudnál linkelni oldalt, hogy mekkora árra számíthatok?
2012. jún. 22. 21:07
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
én úgytudom, hogy másik suliban is ugyanannyi. Nem azon van a lényeg, hogy melyik suliban tanulod, hanem az állam csak1fajta képzést támogat. Én anno beíratkoztam egy zenesuliba, és ottkellett hagynom egy másik suliból a fotós-szakkört, mert az is olyan "fajtájú" képzésnek volt bejelentve
2012. jún. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ugyanannyi alatt az 52500Ft/félévet érted?
2012. jún. 22. 21:18
 5/9 anonim válasza:
100%
Én is kettőbe jártam nekem van igazam! nekem az egyikbe 100 körül lett volna a másikba meg 20 körül a nem támogatott. Azért nem mind1. minden intézménynél más. telefonon utána lehet érdeklődni.
2012. jún. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
jaigen, az ugyanannyi alatt az 52ezret értem. szóval Friccci, ne hisztizz, senki nem mondta, hogy nincs igazad :D
2012. jún. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
commenteket mellőzd kélrlek, itt senkise hisztizik.
2012. jún. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az egész oldal a kommentekre épül.
2012. jún. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

www.google.hu ---> tudom ajánlani. Szóval beírod zeneiskola térítési díj.... és bármilyen furcsa lesz nem mindenhol ugyanannyi :O!!!!!

kedves kérdező! ahol igénybe veszed a támogatást ott Térítési díjat kell fizetned! ha nem veszed igénybe akkor pedig Tandíjat fogsz fizetni! Persze a fizetési összeg függ attól is hogy most kezdesz e az adott intézménybe! attól is hogy vagy e már 18 és attól is hogy milyen a tanulmányi átlagod ugye.

2012. jún. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!