Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Át lehet jelentkezni a Corvinu...

Át lehet jelentkezni a Corvinus biomérnöki szakáról a BME biomérnöki szakára?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy BME-n sokkal erősebben tanítanak, szóval mennyire lehet egyikről a másikra átmenni, elég tudásom lenne ahhoz, hogy minél előbb átvegyenek, mielőtt még túl sok idő telik el, és nagyon lemaradok?(A BME-s diplomát jobban keresik, és amúgy is oda szeretnék menni, de idén szerintem 354 ponttal tuti nem vesznek fel oda, de a Corvinusra szerintem bejutok, és ha így lesz, akkor minél előbb átjelentkeznék.)

2012. jún. 23. 13:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy átvegyenek, nagyon jó átlagot kell majd hoznod, és majd el kell végezned valószínűleg bme-s tárgyakat is visszamenőleg.

Mondjuk néhány tárgyadat szerintem el fogják fogadni, amit megcsinálsz a Corvinuson, csak valószínűleg nem mindet.

Egyébként nem igazán tudom, hogy pontosan mik az átjelentkezés feltételei, az a legbiztosabb, ha hivatalos helyen érdeklődsz erről!

2012. jún. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]

Átvételi kérelem, ha másik intézményből BME szakon akarja folytatni tanulmányait; a kérelem leadási határideje: 2012. június 22. Az eljárás díja 3000 Ft, melyet csekken kell befizetni. A csekk átvehető személyesen, vagy igényelhető postai úton a BME KTH címére (1521Budapest, pf. 91.) küldött levélben.

Felhívjuk figyelmét, hogy a BME 2012/2013. tanévre vonatkozó Felvételi és Átvételi Szabályzat 7.§ (1) bekezdése alapján csak olyan hallgatót lehet átvenni, aki az adott szakhoz a Felsőoktatási Felvételi Tájékoztatóban előírt felvételi követelményeknek megfelel. Kérjük, átvételi kérelme beadása előtt szíveskedjék tájékozódni, hogy megfelel-e a Felsőoktatási Felvételi Tájékoztatóban, ill. a www.felvi.hu honlapon közzétett felvételi követelményeknek.

A kérelemmel egyidejűleg beadható a másik intézményben teljesített, a BME-n befogadtatni kívánt tárgyak listája az innen letölthető táblázatban. A kitöltött táblázatot az atvetel@kth.bme.hu e-mail címre kell elküldeni. (A kitöltéshez segítség a karok honlapján található.) A táblázathoz mellékelni szükséges a befogadtatni kérvényezett tárgyak teljesítését igazoló leckekönyvmásolatot, vagy kredit igazolást, valamint a tantárgyak progarmját, tematikáját.

2012. jún. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!