Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségek vannak új...

Milyen lehetőségek vannak új szakok felvétele esetén?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi konkrétan, hogy két éve tanulok szociológiát, és jövőre tervezek beiratkozni pszichológiára, és a felvételi eljárás végigcsinálása után a második szakomért fizetnem kell akkor is, ha felvesznek államira, de az elsőt esetleg abbahagyom? Vagy felfüggesztem. Mindkettőből kéne a diploma, és érdekelnének a lehetőségek. Miként variálhatok?

2012. jún. 24. 02:28
 1/2 reptoid ***** válasza:

- neked 12 állami féléved volt, abból már 4-et elhasználtál, így maradt 8.

- párhuzamos képzésre nincs lehetőséged, mert ahhoz már a 3. félévedben el kellett volna kezdeni a 2. szakot. Ez azért fontos, mert párhuzamos képzésben a párhuzamosan végzett félévek nem duplán, csak szimplán számlálódtak volna.

- ebből ugye következik, hogyha elkezded a másik szakot, és egyszerre csinálod, akkor duplán számlálódnak, és ez addig tart, míg el nem fogy a 8 féléved.

- ha van egy államin szerzett diplomád, akkor utána ugyanolyan képzési ciklusban már nem tanulhatsz államin. Tehát hogyha befejezed még 3 (nem tudom mennyi a szoc) félév alatt az első szakod, akkor hiába van még 5 féléved, azt már nem használhatod fel államis 2. szakra.


A legjobb amit tehetsz szerintem az az, hogy elhúzod az első szakod befejezését minél tovább, hogy minél később legyen diplomád, és addig tanulhatod mellette államin a 2. szakot is. Nyilván egyszerre nem tudod őket befejezni, mert nem futja már ki a féléveidből (8 van, és neked kéne az elsőhöz 3+ a másodikhoz még 7), így az egyiknek a végét már költségtérítésesen kell befejezned.


Ha az elsőt abbahagyod, akkor maradt 8 féléved, abból pont kifutja még egy alapképzésre.

2012. jún. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 reptoid ***** válasza:

Még annyi, hogy a passziválással is ésszel kell bánni, mert egymás után csak 2 félévet passziválhatsz, illetve az összes passziválások teljes hossza nem lehet több, mint a szakod előírt képzési idejének a fele. Szal egy 7 féléves alapképzésen te csak max 3 félévet passziválhatsz.


Neked kell megtervezni, hogy miként egyezteted össze a kettőt, hogy a legjobban jöhess ki, de ezek a szabályok még. [link] Itt a hatályos felsőoktatási tv, az 53.§-tól vannak az érdemi részek.

2012. jún. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!