Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mely szakmák lesznek keresette...

Mely szakmák lesznek keresettek öt év múlva?

Figyelt kérdés
Informatikus és mérnöki szakma ugyanúgy keresett lesz?
2012. jún. 25. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, ezek minden bizonnyal.
2012. jún. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
MIt tudom én nem vagyok jó.. de szerintem nem pont ezek lesznek telítve.
2012. jún. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
:DDDDDDDD Hát ez tök jó, én mindenhol azt hallom, hogy informatikus már most sem kell senkinek, mert Dunát lehet velük rekeszteni, és csak Budapesten van némi esélyük elhelyezkedni, kivéve persze, ha valami specializációjuk van. Mérnökből pedig sokféle van, valamire biztos szükség lesz. Igazából ebben az országban szerintem már semmilyen diplomával nem lehet normálisan elhelyezkedni anélkül, hogy ne viselne meg lelkileg a tortúra, mire megbecsülnek, vagy a pénztárcád, hogy normális háttérrel benyomd magad egy jó munkahelyre. Mindenképp tanulj nyelveket, és menekülj innen, jó messzire. ><
2012. júl. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ki tudná ezt megmondani? Ehhez nem szakállamtitkárnak vagy oktatási szakértőnek kell lenni, hanem látnoknak.


Ez nagyban függ a piac változásaitól, a vállalkozások szerkezetétől és persze lakhelytől. Nem valószínű, hogy egy vidéki informatikus előtt sok lehetőség nyílna, ellentétben az agrármérnöki képzést végzettekkel.


Ez a "Dunát lehet rekeszteni" demagógia pedig nem a kiemelkedő képességű szakemberekre vonatkozik, mert azokból a bölcsészettől kezdve a fizikuson át az informatikusig, nagyon kevés van.

Középszerű, újgazdag pojácákkal lehet igazán "Dunát rekeszteni", akik a buli kedvéért járnak egyetemre, esténként pedig a Morrisonsban vedelik a 200Ft-os sört.


Nem az a lényeg, hogy mit tanulsz, hanem hogy azt tanuld, amihez van érzéked van, és amely területen olyan kvalitásokkal bírsz, ami másokban nincs, és ez a többiek fölé emel.

2012. júl. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösen az utolsóét.

Ha nem vagyok indiszkrét, akkor megkérdezhetem tőled, utolsó válaszoló, hogy mit dolgozol, és mi a szakmád?

2012. júl. 25. 16:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Nos, én kommunikáció és médiatudomány alapszakot végeztem, szeptembertől pedig ezt fogom folytatni mesterképzésen is.

Igen, ez egy tipikusan olyan szak, amit sokan lenéznek (büfészak, alibiszak, sok hülye plázacica diplomagyára...stb.).

Emellett nekem is kellett gyakornokként ténykednem, meg persze lehet kisebb munkákat vállalni diákként, nappali tagozat mellett valamilyen mértékben.

Ami a szakmai elhelyezkedést illeti, valóban, ez egy kapcsolatokra épülő világ, de kapcsolatok alatt itt nem a "nagynéném ismerőse a főnök és beprotezsált" típusú ejtőernyőzésre kell gondolni, hanem valós, saját magadnak kialakított személyes kapcsolatokra, amire jó lehetőség a gyakornoki helyeken vállalt munka.


Azért írok erről részletesen, mert a KOM. szakra is ugyanaz jellemző, mint az informatikára vagy épp a közgazdász képzésekre: nagyon kevés a valóban elhivatott, igazi szakember.

Sokan valóban úgy jutnak diplomához, hogy nem olvasnak, következésképp nem tudnak írni sem, nincs közélei érdeklősük és eleve lesüt róluk a butaság. Ezt tény, és az is, hogy sok van belőlük.

DE! A tehetségesekből ettől még lehet elemző, tanácsadó, újságíró, szerkesztő...stb.

Ezért mondom, hogy a hangsúly az egyéni kvalitásokon van, azon, hogy valaki képes-e egy szakterületen szívvel-lélekkel teljesíteni. Igyekszik-e a legjobbá válni. (Nyilván nem lehet mindenkiből legjobb, de törekedni kell rá).


Aki csak azért megy el mérnöknek, mert az most keresett, de amúgy nem érdekli az egész, ugyanúgy nem viszi majd semmire, mint egy sokat szidalmazott szabad bölcsész.

Borzasztóan elcsépelt és sablonos szöveg a "valósítsd meg önmagad", de a lényeget tekintve erről van szó.

2012. júl. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!