Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakváltás vagy Új felvételi?!

Szakváltás vagy Új felvételi?!

Figyelt kérdés

Át szeretnék menni SZTE-n belül másik szakra,de nem tudom mit tegyek, mivel most nem lesz meg a 30 kredit;szóval ha nem új felvételi,akkor passzív félévesnek kellene lennem és úgy kérelmezni talán a szakváltást-ha lehet ezt így.

Szóval melyik éri meg jobban? Levelezős vagyok.

+

Pótfelvételin szoktak államist hirdetni levelezősnek?



2012. jún. 27. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Olvass utána a tvsz-ben, van ahol ha nem teljesítesz 30 kreditet, alapból kirúgnak.

Pótfelvételin csak költségtérítésesre lehet jelentkezni.


Igazából ez erősen tanulmányi-szagú kérdés :) Szóval a legokosabb, ha mielőbb bemész.

2012. jún. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Itt úgy nézem "csak" átsorolás van költségesbe,azt meg nem tudom fizetni :( Ezért lenne a passzív félév (bár ott nem kell fizetni ugye?)

Szóval új felvi v passzív?

2012. jún. 27. 09:52
 3/3 A kérdező kommentje:

"A hallgató nem folytathatja államilag támogatott képzésben a tanulmányait, és költségtérítéses

státuszba kell sorolni, ha az utolsó két bejelentkezett félévben nem teljesítette az ajánlott tantervében

elıírt éves kreditmennyiség (l. TVSZ 2. oldal) legalább 50%-át.

Az átsorolás alól

mentesülnek az összesített korrigált kreditindex alapján képezett rangsorban az átsorolandók

közötti legjobb hallgatók akkor, ha az FTV 55. §-a (1) bekezdésében foglalt szabály alapján az

átsorolandó hallgatói létszám felettinek minısülnek."


Ez mit jelent?

2012. jún. 27. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!