Van esélyem 358 ponttal bejutni a szakra?

Figyelt kérdés

Gazdasági szak, állami képzés nem indul. Tavaly az állami 396-os, a fizetős képzés pedig 208 pont volt.

2 típusú véleményt olvastam:

a, nagyon nehéz lesz bekerülni fizetősre is

b, mivel a felsőoktatás is egy biznisz (ergo az iskola igyekszik fenntartani magát és haszonhoz jutni) ezért egyáltalán nem lesz nehéz bekerülni, sőt..

Szerintetek?

Vidéki iskoláról van szó, Széchenyi Egyetem.


2012. jún. 28. 00:09
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
nemsokára kiderül.
2012. jún. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy idén 240 pontnál nem lesz alacsonyabb a ponthatár, de szerintem ennél biztos, hogy magasabb lesz, mivel most hogy nincs állami a képzés, azok, akiknek mondjuk 480-500 pontja van, ők is fizetősre fognak jelentkezni, és ez megdobhatja a ponthatárokat, de nem tudom...

Szerintem azért annyira nem fog megemelkedni, hogy a Te pontod ne legyen elég.

2012. jún. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát figyelj. Én azt gondolom, dacára annak, hogy nem nagyon vannak államilag támogatott képzések, mégsem fog annyira drasztikusan emelkedni a ponthatár. 300 körül lehet, esetleg 320, de ennél többre nagyon ne számíts. Mivel nem sokan akarják kifizetni azokat az összegeket, inkább választottak vmilyen más szakot, ahova bekerülhetnek államilag támogatottra. Szerintem.
2012. jún. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is ebben bízok. Néztem statisztikát, és az én szakomat 77-en jelölték be első helyen (és elvileg a szak 200 főre van kalkulálva). Nem tudom hányan fognak módosítani, de csak nem több százan..

Nektek ment a plusz!:)

2012. jún. 28. 11:43
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem sem lesz sokkal több. Bár én egy elég neves egyetemre jelentkeztem, de itt sincs pénzügyön állami hely. tavalyihoz képest drasztikus a változás. 40en jelölték els helyen, összesen pedig 200an. tavaly 800 felett volt a jelentkezés. bízzunk benne,hogy nem megy 350 fölé a ponthatár :)
2012. jún. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nevesítenéd az egyetemet?:)

Mennyi pontot viszel?

2012. jún. 29. 19:34
 7/7 anonim ***** válasza:

persze, én PTE-re jelentkeztem, a 2. legjobb közgáz egyetem az országban, sőt tavaly előtt még a corvinust is megelőzte a "ranglistán".

400 pontot viszek, ez tavaly elég lett volna államira idén viszont csak fizetős indul. Corvinusra akartam menni, de ott is csak pár államis hely van pénzügyön,oda a pontjaim nem elegek, a fizetős ott pedig közel 2x annyiba kerül mint a pécsi. mesterszakot viszont corvinuson tervezek :)

2012. jún. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!