Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetem idei ponthatár?...

Orvosi egyetem idei ponthatár? Szerintetek?

Figyelt kérdés

nekem 441 pontom van, nagyon szeretnék a Semmelweisre járni, mert budapesti vagyok, és a másik három orvosi nekem nagyon távol lenne a családtól, ismerősöktől, stb. Tavaly 434 volt a ponthatár oda, idén ugyebár plusz 20 pontot lehet szerezni.

Szerintetek mennyi lehet idén az orvosi egyetemek ponthatára?



2012. jún. 29. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A férőhelyeket növelték, az pozitív. Ha nem jelentkeztek többen, akkor valószínű, hogy egy kis stagnálás, legfeljebb 5-10 pontos emelkedést lehet valószínűsíteni, és ez szerintem tényleg a maximum. Bár nem tartom valószínűnek, hogy 1-2 ponttal tovább emelkedne.
2012. jún. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de pontosan mennyivel növelték a férőhelyeket? mert erre pontos adatot sehol sem találtam.
2012. jún. 29. 13:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 441 talán elég lesz. De ha nem, akkor vidékre biztos. A távolság miatt meg felesleges aggódni, örülni fogsz, hogy kicsit nagyobb önállóságod lesz. Barátokat meg találsz vidéken is.
2012. jún. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly asszem 1300at vettek fel, most 1500-at. Kor. határozatban adták ki az idei évre vonatkozó létszámkeretet.
2012. jún. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vidékre tuti elég.Szerintem meglesz ez neked Pestre is.Nagyon szép teljesítmény az idei érettségik után.
2012. jún. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Várhatóan elég lesz ez, de persze nem biztos.

Idén nehéz volt mind a biológia, mind a kémia emelt érettségi. A biosz tanárom beszélt sok másik gimnázium tanárával, és szerintük se volt könnyű, szóval várhatóan nem fog sokat nőni, ha nő a ponthatár.


Amúgy tavaly 436 pont kellett a bejutáshoz.

2012. jún. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
remélem hogy neked elég lesz,mert én állatorvosira jelentkeztem (oda tavaly kevesebb volt a ponthatár) és nekem is ennyi pontom van.ugyhogy remélem sikerül mindkettőnknek :D
2012. júl. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
420al szerintetek van remény h bejutok vidékre?
2012. júl. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!