Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy egyetemnél az irányszám...

Ha egy egyetemnél az irányszám 40 < 148, akkor mitől függ mennyit vesznek fel?

Figyelt kérdés
Értem, hogy max 148-at, de mégis mitől függ? mennyi a reális ilyenkor?
2012. jún. 29. 15:18
 1/5 reptoid ***** válasza:
100%

Nagyjából 148 körül. Pl A legfontosabb tényező az azonos pontokkal rendelkező emberek száma.

Pl meghúznak egy határt x ponttal, de ilyenkor még marad 20 üres hely a teremben. Ha eggyel lentebb vinnék a ponthatárt, akkor viszont bajban lennének, mert pl 40 embernek van x-1 pontja. Közöttük nem tudnak különbséget tenni, mindet felvenni nem tudják, mert nincs elég hely a teremben, ezért inkább kimarad 20 hely. Második körben ezt próbálják feltölteni költségtérítésesekkel szintén hasonló szisztéma alapján.


Nyilván ez egy idealizált eset, főleg mostanában sok olyan van, hogy nagyon kevés államis hely van, így ott nyilván nem a terem férőhelye a meghatározó, hanem az államis keret nagysága. De az elv ugyanez, a terem maradék részét meg feltöltik költségesekkel. Náluk is ugyanúgy lehet pontegyenlőség, így simán lehet, hogy csak 145-öt fognak felvenni.

2012. jún. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

szóval ha az alsó ponthatáron pont annyian vannak, hogy 148-an legyenek, akkor felveszik mind a 148-at? Ha meg mondjuk 20-an vannak a ponthatáron, de csak 10 férne be akkor 138-at vesznek fel?

Engem elsősorban a költségtérítéses érdekel. Amit bejelöltem abból nem indult állami, ezért izgalmas a dolog. Az érettségim sajnos nem lett olyan jó, mint ahogy reméltem.

2012. jún. 29. 15:38
 3/5 reptoid ***** válasza:

Az iskolának érdeke, hogy minél több embert vegyen fel. Vagy megkapja az államtól az államisok után a pénzét, vagy a költségtérítésesektől maguktól (mellékesen ebbe is belefizet az állam egy jórészt, nem teljen áron tanul egy költségtérítéses sem).

Mivel a termet ki kell fűteni, a lámpákat fel kell kapcsolni, a tanár bérét ki kell fizetni, így nyilván az az érdeke, hogy minél több embert vegyen fel. Egy pár helyet fenntarthatnak még fellebbezősöknek is, akik esetleg valamilyen szabálytalanságot tapasztaltak a felvételijük során, nekik is helyet kell biztosítani. De nem olyan nagy számok ezek, 145 körül lesz biztos a ténylegesen felvettek száma, arra pedig az esély, hogy 10 embernek legyen egyforma pontja elég kicsi.

2012. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Megnyugodtam kicsit, hogy a felvettek száma közel van a maximálisan felvehetők számához.
2012. jún. 29. 16:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemről van szó? Egyébként szerintem az egyetem honlapján már megvan, hogy mennyit vesznek fel.
2012. jún. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!