Most leszek nyolcadikos. Kinek milyen tapasztalata van az alternatív-, szakközép-, illetve gimivel kapcsolatban? Sajnos még konkrét elképzelésem nincs. Örülnék, ha esetleg diák tapasztalatot is írnátok.

Figyelt kérdés
Az átlagom hetedikben 4,3 volt.A nyugati pályaudvar környéke lenne nekem jó, mert vonattal fogok közlekedni.
2009. júl. 8. 18:25
1 2
 1/18 anonim válasza:
37%
gimibe menj mindenképp
2009. júl. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
37%
amúgy énn is 7. vokk (voltam) és mindegy hova de gimibe meek
2009. júl. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
67%
te fiú v lány v?
2009. júl. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%

Bárhova menj csak ne a Jeriko keresztény humán gimnáziumba!!

Egyébként a közelben pl a színyei..

2009. júl. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
Én gimis voltam, de lehet, hogy nem vállalnám meg mégegyszer... olyan sok baromságot akarnak veled megtaníttatni, hogy hihetetlen. Én meg nem tanultam semmit és mindenből 5-ösre érettségiztem, úgyhogy tanulság: AZ ÉRETTSÉGIRE NEM KELL TANULNI ebből kifolyólag ne menj gimibe, mer nincsen semmi értelme, csak kínoznak, h mér nem tanulsz?? Mér nem tanulsz?? Ááááh...
2009. júl. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem se menj gimibe, véletlenül se. Az égvilágon semmire nem mész vele. Inkább szakközépbe járjál, olyan szakközépbe, amely közel áll az érdeklődési körödhöz. Nekem ötödéven voltak "nagyokos" osztálytársaim, akik a gimiből jöttek át, de nem sokáig tették-vették a fejüket, mert sorra kapták a karókat, alig bírtak átevickélni a vizsgán is.
2009. júl. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, egyébként fiú vagyok.

A gimiről én is azt hallottam, hogy nagyon erős, mint legtöbb fiatalt engem is az informatika is érdekel, de mindenki azt mondja túl sokan választják. Az alternatívon azért gondolkoztam, mert hallottam róla elég sok jót. De aztán lehet, hogy mégiscsak a szakközép lesz. Érdekel még a borászat is. (Nagyon ciki?) Nehéz dönteni!!! Miért nincs alapból mindenkinek kötelező érettségi és addig is lehetne gondolkozni?!

2009. júl. 8. 22:39
 8/18 anonim ***** válasza:
54%
Figyelj, csak a szívedre hallgass. Ha szeretnél főiskolára vagy egyetemre menni, akkor a gimnáziumot kell választanod. Ha nem, akkor szakközép. Szakközepek közül is olyat válassz, amivel el fogsz tudni helyezkedni.
2009. júl. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%
Megmondanád, hogy ha tovább akarna tanulni, miért lenne jobb a gimnázium? Leszámítva az orvosit, egyiknél sem előny szerintem. Pl. egy közgazdasági szakközépből sokkal jobb esélyekkel indul, ha valamilyen pénzügyi főiskolára jelentkezik az ember. Legalább nem az alapoktól kell kezdenie.
2009. júl. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%
Mert egyáltalán nem az a tapasztalatom, hogy a szakközépiskolákból olyan sokaknak sikerül bekerülni az egyetemre. Mert sokkal inkább a szakmára készítenek fel, mint az érettségire.
2009. júl. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!