Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt esetleg olyan ember,...

Van itt esetleg olyan ember, akit a Magyar Táncművészeti Főiskolára úgy vettek fel, hogy gimnáziumba és általánosba máshová járt?

Figyelt kérdés
Ha igen, érdekelne esetleg hogy milyen esélyei voltak, mennyire volt nehéz (azokhoz képest akik ott érettségiztek) és az osztályában voltak-e hozzá hasonlók? Előtte tanult-e táncot, ha igen milyet, mennyit, és hol? Szívesen váltanék továbbá vele pár levelet ebben a témában.
2012. júl. 3. 01:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én ugyan személyesen nem vagyok érintett, de több barátom is van, akiket így vettek fel. Ezen kívül eléggé otthon is vagyok a témában, jó ideig én is azon dolgoztam, h oda felvételizzek (végül hagytam, mert egyrészt beláttam, h nem nekem való, ráadásul a bokám is szétment azóta).

A felvételi nehézsége évről évre változik, de nem megcsinálhatatlan, ha tehetséges vagy. Sok múlik viszont azon is, h hány éves vagy és milyen szakra jelentkezel. Mindenképpen szükséges, h legyen vmiféle táncos múltad, nem csak a felvételi miatt, hanem mert utána bent is kell maradni, ami nem lesz könnyű. Nem tudom ugyan h hány éves vagy, de felteszem, azért nem 30, úgyh nem vagy alapból elkésve, ha eddig nem tanultál táncot, érdemes elkezdeni legalább a balett alapjait tanulni, ezenkívül a modern tánc különböző formái azok, amikre nagyon nagy hangsúlyt szoktak fektetni a felvételin. Ha komolyan gondolod, a helyedben jelentkeznék a nagy "ellenlábas", a Kortárs Táncművészeti Főiskola 9 hónapos előkészítőjére, az nagyon jó alapot ad, ráadásul a későbbiekben hozzájuk is megpróbálhatod a felvételit. Külön előnye annak az intézménynek, h felnőttként is bekerülhetsz a szakközepükbe (nem kell lenézni, bizony sokszor komolyabb szinten vannak, mint a főiskolásaik), az osztályok pedig átjárhatók.

Ezen kívül a Táncműnek is van előkészítő kurzusa, de az jóval rövidebb, így inkább arra jó, h helyismeretet szerezz, és legyen egy elképzelésed a felvételi menetéről.

Ja, osztályok összetételéről annyit, h ha vmelyik táncművész szakra akarsz menni, akkor jó eséllyel csak olyan társaid lesznek, akik korábban nem a Táncműre jártak, mert nekik már nem lenne túl sok értelme. Ők ha tovább is mennek a főiskolára, akkor pedagógus, vagy koreográfus szakra szoktak inkább jelentkezni. Olyanok viszont többen is lesznek, akik vmelyik egyéb táncművészeti szakközépben tanultak, nekik természetesen jobbak az esélyeik a bekerülésre.


Ha van kérdésed, nyugodtan írj, szívesen válaszolok! ;)

2012. júl. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én is otthon vagyok a témában, mert már ki is jártam. Huszonvalahány évesen felvételiztem, egy diplomával már a zsebemben. NAGYON fel kell készülni a felvételire, gyakorlatból és elméletből is, de nem lehetetlenség bejutni. Érdemes többször is próbálni. (Vigasz: a legtöbb ember nem elsőre jut be.) Egyébként negyven- és ötvenvalahány évesek is szoktak jelentkezni. És mindegy, hogy hová jártál középiskolába, ugyanúgy kell teljesíteni, csak ugyebár könnyebb dolga van annak, aki művészeti középiskolába járt, mert mondhatni fel is készítették. Amit tapasztaltam még: az alázatos, aranyos, szorgalmas és közben szinte mindent tudó embereket szívesebben felveszik, mint a túl magabiztos és keserű...


Tanultam táncot, mégpedig együttesben, de nem gyerekkorom óta. Szorgalommal pótoltam majdnem mindent.

2012. júl. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!