Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a Gödöllői Református...

Milyen a Gödöllői Református Líceum Gimnázium és Kollégium?

Figyelt kérdés
2012. júl. 5. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
jó :) én nagyon szerettem odajárni, jó volt az osztályom is. A suli szép, tiszta. Gödöllő legszebb helyén található. A légkör szerintem kiváló, ahogyan a legtöbb tanár is. Nagyon jól felkészítenek bármelyik érettségire, persze tanulni kell. Én simán bejutottam az egyik "elit" egyetemre ebből a gimiből és nagyon nagy hasznát vettem az itt megszerzett sziklaszilárd alapoknak. Egyetlenegy negatívum, hogy a a felvett diákok évről-évre züllöttebbek, de sajnos ez minden gimiben így van.
2012. júl. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És tényleg minden reggel imádkozni kell? Hogy érted hogy züllöttek az új diákok? Énis ide szeretnék járni, csak az a baj h az idei évet nagyon lerontottam 3,5re, így már nem számítok annyira jó tanulònak, pedig az vagyok. Szerinted felvesznek ilyen átlaggal?
2012. júl. 16. 06:32
 3/11 anonim ***** válasza:
Züllöttség alatt azt értem, h a tini lányok egy része úgy öltözködik és viselkedik mint egy r*banc. És korán elkezdenek piálni, cigizni...stb. Meg visszaszólogatnak a tanároknak például. De mondom, ez sajnos minden suliban így van. Persze nem mindenki ilyen, csak egy részük és a többség azért normális. Meg azért ebben a suliban nagyobb a fegyelem, hamar kirakják azt, aki nem oda való. Minden reggel van egy rövid áhítat a templomban (a suli épülete mellett), ahol az egész suli együtt van és ott van imádság is a végén. De nehogy azt hidd, hogy ez bárkinek is teher ott. Nagyon is jó minden reggel tanítás előtt kis időre elcsendesedni.
2012. júl. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
amúgy meg jól meg kell írni a felvételit és akkor felvesznek. Bár már nem emlékszem, h a jegyek mennyire számítanak. Ja és van egy szóbeli elbeszélgetés is a felvételikor.
2012. júl. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaid :) Az a helyzet, hogy én most végeztem a 10.osztályt, ezért neccesebb :/
2012. júl. 17. 09:52
 6/11 A kérdező kommentje:
Ès nem vagyok megkeresztelve, ez a másik ok :/
2012. júl. 17. 09:53
 7/11 anonim ***** válasza:
meg kell próbálni!
2012. júl. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
megpróbáltam, de nincs hely és pogányokat nem vesznek fel:/ azert köszi :)
2012. júl. 19. 00:48
 9/11 anonim válasza:

az én időmben - kb. 10 éve felvételiztem - csak simán felvételit kellett írni, ha jól tudom most már lelkipásztori ajánlás is szükséges.

annak idején igen jó iskola volt, szerintem ez azóta sem változott. a tanári kollektíva szerintem igen jó, igyekeznek felkészíteni az élet dolgaira szinte minden szempontból.

az oktatás színvonala is rendben van, bár annak idején nem ártott volna egy kicsit komolyabban oktatni és számon kérni a reál tárgyakat (itt a fakt.-osokra gondolok).

az iskola egyházi része megy a mi időnkben nem volt szerintem komoly. reggeli áhitat és heti két felekezetnek megfelelő hittanóra. ez a heti két óra szerintem elviselhető volt, az áhitaton az ügyesebbek pedig fel tudtak készülni a reggeli óra anyagából, hátha ők felelnek. aki vallásos volt, annak mind az áhitat, mind a hittanóra biztosan sokat jelentett. a többieknek (nekem is) a hittanóra adott egy kis plusz műveltséget más gimikhez képest.

ja és az ilyen szöveg, hogy nem vagyok megkeresztelve, meg pogány vagyok, akkoriban senkit nem érdekelt.

2012. aug. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Ez elég régi kérdés de azért leírom a véleményem. Nagyon is téved az aki azt hiszi hogy nincs jelentősége felvételinél a keresztségnek. Persze biztos van pár olyan eset amikor ez nem számított egy erős protekció ellenében de alapjába véve ezt szigorúan vették.

Papíron keresztény voltam de az áhítatok alatt szívesebben tanultam az órákra vagy szundítottam még pár percet.

Remélem nem voltál nagyon elkeseredve. Biztos találtál egy másik jó, talán jobb iskolát ettől.

2015. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!