Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Államilag támogatott főiskolai...

Államilag támogatott főiskolai képzés mellett belekezdhetek egy másik szakba szintén államilag támogatottként?

Figyelt kérdés

Jelenleg főiskolán tanulok, 4 féléven vagyok túl, jövőre végzek. Tehát összesen 6 féléves a képzés. Ezt államilag támogatottként végzem.

Most felvételizek, mert szeretnék elkezdeni egy másik szakot is, más iskolában, amit a meglévővel párhuzamosan csinálnék. Annak az alapképzése szintén 6 félév lenne.


Van rá lehetőségem, hogy államilag támogatva legyen a képzésem?

Úgy tudom, 12 félévet támogatnak, de nem tudom a feltételeit.

Valaki segítene SOS-ben?



2012. júl. 9. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha biztos választ akarsz, akkor a felvinél érdeklődj. Biztos van a honlapon vmi e-mail vagy telefonszám.
2012. júl. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom, de telefonon állandóan foglaltak, hiába próbálkozom. E-mailben elvileg 2 munkanapon belül reagálnak. Nekem viszont minél előbb kellene erre a válasz.
2012. júl. 9. 13:32
 3/9 anonim ***** válasza:

12 félév az összes támogatási idő, amit igénybe vehetsz, de egy képzési formában (jelen esetben az alapképzés) csak egy diplomát támogat az állam. Tehát felvehetnek most államira, és végezheted a két szakot egyszerre, viszont mindkettőnek a támogatása "levesz" a 12-ből félévente 1-et, szóval nem lesz igazi párhuzamos képzés. (az akkor lenne, ha tavaly kezdted volna a 2-at)


Amikor lediplomázol az első szakodon, akkor már nem tudod a másikat államin folytatni, áttesznek költségtérítésesre.

Van viszont egy kiskapu a rendszerben: ha az első szakon nem véded meg a szakdolgozatod, akkor hivatalosan nem fejezed be, így folytathatod államin a másikat, és diplomázhatsz egyszerre a kettőből. Így pont elfogy a 12 állami féléved, de nem kell költségtérítést fizetned.


Tudom, bonyolult egy "kicsit", de mi már sokszor végigszámoltuk a dolgot, több ismerősömmel is hasonló helyzetben vagyunk.

2012. júl. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 reptoid ***** válasza:

Párhuzamos képzésre már nincs lehetőséged. Egyrészt azért mert a kedves államtitkár asszony úgy döntött, a másik pedig az, hogy már a második éved elején el kellett volna kezdened még annak idején.

Ennek ellenére egymás mellett tanulhatod a kettőt az állam pénzén mindaddig, míg az egyikből diplomát nem szerzel.

Elkezded most szeptemberben az újabbikat, ha egyszerre csinálod a kettőt, akkor egyrészt duplán vonódnak le a féléveid (bár ez nálad nem akkora gond) másrészt pedig az első szakoddal közeledsz a diplomához.


Passziválásokkal el tudod húzni az elsőn a végzésedet egy darabig, de arra figyelj, hogy max a képzési időd felét - tehát te csak 1,5 évet - passziválhatod le egy szakon.


Ezt neked kell kimatekozni, hogy hogyan jársz a legjobban, de a fenti szabályok az irányadóak. Azt már nem tudod megcsinálni matematikai okok miatt, hogy mind a kettőt államin végezd, de lecsökkentheted a második szakod térítéses részét azzal, hogy minél később fejezed be az elsőt.


Elvileg ki tudod húzni 2 félévre a fizetős részt a másodikon, ha most passziválsz 1 évet az elsőn, addig csinálod a másodikat. Így ott már meg lesz 2 féléved. Aztán muszáj folytatni az elsőt, mert 1 huzamban max 2 félévet passziválhatsz, mellé csinálod "párhuzamosan" az másodikat.


Ekkor 1 féléved lesz hátra az elsőből, 3 a másodikból. Ekkor megint passziválsz egy félévet az elsőn, csinálod ezalatt a másodikat. Így viszont keresztféléven kell befejezned az elsőt, de diplomamunkát valszeg fel lehet keresztféléven is venni. Utána pedig végül befejezed 2 félév fizetősön a második szakod. Ez a max, amit ki lehet belőle hozni szerintem.

2012. júl. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 reptoid ***** válasza:
Vagy ha él még a megvédős kiskapu, akkor ott a pont, de egyre többen rebesgetik, hogy ennek is vége lesz hamarosan...
2012. júl. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Párhuzamos képzésre már nincs lehetőséged. Egyrészt azért mert a kedves államtitkár asszony úgy döntött, a másik pedig az, hogy már a második éved elején el kellett volna kezdened még annak idején.

Ennek ellenére egymás mellett tanulhatod a kettőt az állam pénzén mindaddig, míg az egyikből diplomát nem szerzel."


Tehát ha jövőre diplomázok az első szakon, addig még jogosult vagyok a másik szakon államilag finanszírozva tanulni? És utána már nem.

2012. júl. 9. 14:04
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdezem, hogy egyszerre, egy időben végezhetem-e államilag támogatottként mind a kettőt?
2012. júl. 9. 14:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, végezheted.

De mind a kettő levonódik a 12 félévből (azaz egy félév alatt kettőt használsz el), és csak addig lehetsz államilag támogatott, míg az egyik szakodon meg nem kapod a diplomát.

2012. júl. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2012. júl. 9. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!