Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki orvosira...

Van itt olyan, aki orvosira jár/jelentkezik és jobban szereti a kémiát/fizikát, mint a bioszt?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, most fejeztem be a 10.-et. Gyerekkorom óta orvos szeretnék lenni, gimnáziumot is ez alapján választottam. 2 év alatt már teljesen világossá vált, hogy bár a bioszt is szeretem, de a kémiát lényegesen jobban, országos versenyen is voltam. Gondolom az orvosi egyetemeken lényegesen fontosabb a biosz...

Hozzáteszem, hogy az emberi anatómia csak jövőre lesz tananyag, azt gimiben még nem vettük.

Van még itt valaki hasonló helyzetben?

Milyen foglalkozás lehetne esetleg megfelelő az orvosi hivatáson kívül? Gyógyszerész esetleg, nem tudom, segítsetek!

Köszönöm szépen a válaszokat!


2012. júl. 13. 14:32
 1/6 reptoid ***** válasza:

Van. Én a fizikát szerettem nagyon gimi alatt.


"Gondolom az orvosi egyetemeken lényegesen fontosabb a biosz"


Ezt így nem mondanám, sőőt, de legalábbis nem a középiskolás biosz.

2012. júl. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
El kell keserítselek az orvosin nem olyan fontos a biológia mint hiszed fontosabb a sejtbiológia, biofizika biokémia:)
2012. júl. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
kemiat kemiaval= gyogyszereszeti
2012. júl. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint az orvosin a bioszos és a kémiás jellegű tantárgyak egyaránt fontosak, viszont ott a bioszos tárgyaknak nagyobb a jelentősége (pl anatómia!, patológia). De ha még nem vettetek embertant gimiben, szerintem az azért még várd ki, simán lehet, hogy nagyon megtetszik.

Egy tanács: pályaválasztásnál ne csak az egyetemi évek tantárgyait vedd figyelembe, mert bár az is nyilván lényeges, csak 5-6 év jó esetben, viszont ha elvégzed, onnantól egész életedben azt fogod csinálni. Ha neked komolyan az orvosi az álmod, az az, ami igazán szeretnél lenni a hátrányait és előnyeit is beleértve, akkor ez ne tántorítson el, hisz mégsem arról van szó, hogy a magyart vagy törit szeretnéd nagyon, csak vágysz orvosira is, akkor gázabb lenne a helyzet. A kémia viszont oda is fontos.

Írtad, hogy a bioszt is szereted, csak a kémiát jobban. Alapesetben egy ilyen embernek egyértelműen a gyógyszerészetit javasolnám, az pontosan ilyen. Sok-sok kémia, mellette biosz is, csak ott az orvosival szemben a kémia a mérvadóbb. Szintén egészségügy, el lehet helyezkedni patikákban, gyógyszergyárakban, kórházakban, stb. Esetleg annyit megtehetsz, hogy utánanézel.

Tehát összegezve még van 2 éved, gondolom mindkettő tárgyból felveszed a faktot. 11.-es anyag bioszból a biokémia is, azt gondolom szeretni fogod. Szerencsére van még időd eldönteni, de ha az orvosi ekkora gyerekkori álom, akkor talán nem kellene feladnod, mégiscsak a hivatástudat a legfontosabb! :-)

2012. júl. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon hasznosak voltak az eddigi válaszok!

Én is így gondoltam, de végül is ,még 2 év...:)

2012. júl. 13. 17:09
 6/6 anonim ***** válasza:

ha a kémia tetszik, akkor a vegyészek közt a helyed! én is kémia szakos vagyok és nagyon érdekes. itt gyakorlatilag semmi mást nem tanulunk csak kémiát, annak minden ágát részletesen. rengeteg labor gyakorlattal. valóban minden tárgyad nevébe szerepelni fog a kémia szócska. :-D

fizikai kémia, analaitikai kémia, biokémia, szervetlen kémia, szerves kémia, bioszervetlen kémia, környezeti kémia, kémiai technológia, kémiai informatika, radiokémia, elméleti kémia, általános kémia, műszeres analitikai kémia, kémiatudomá története...

2012. júl. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!