Újrafelvételi orvosira!?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Harmadéves orvosis vagyok Debrecenben. Egyelőre...Az a kérdésem, hogy lehet-e újrafelvételizni és elfogadtatva a meglévő tárgyaimat, tiszta lappal kezdeni, ha most (különféle okokból) nem jönne össze a 30 kredit és már csúsztam 1 évet (tehát kifutnék a 14 félévből is)? Van ilyen, h újrafelvételi orvosin?


Csak értelmes, objektív válaszokat várok, ha lehet, olyanoktól, akik tényleg tudják, mi van... Köszi!



2012. jún. 12. 14:08
1 2 3 4
 1/39 reptoid ***** válasza:

Lehet, csak semmi értelme.

Ugye elvégeztél 8 félév alatt 6 félévet ha jó látom, vagyis most lenne meg a 6., de valószínűleg nem lesz meg.

Ha most sikerülne, akkor ugye hátra lenne még 6 féléved hátra, és ugyanannyi támogatási időd is.

Ha most megint csúszol, akkor már csak 15 félév alatt tudnád befejezni. Ugye itt már lenne egy fizetős.

Ha újrafelvételizel, azzal semmi nem változna, az elhasznált féléveid nem indulnak újra, ugyanúgy csak 14-8 féléved lenne, vagyis 6 db az elkövetkező 7-re (már ha most megcsúszol).

Még egy félév passziválás is kinéz neked, ha most megcsúszol és szinkronban próbálod befejezni, bár nem tudom, pontosan hogy állsz a tárgyakkal.

2012. jún. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
Persze, lehet. De ugyanannyi támogatott féléved maradna, szóval akkor sem fizetné az állam.
2012. jún. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 Retekszisz ***** válasza:
Nem lenne semmi értelme. Összesen kapsz 14 félévet, amit ebből lejártál, az már elment, függetlenül attól, hogy újrakezded-e vagy sem.
2012. jún. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tulajdonképp arról van szó, hogy a 3. első féléve megvan, elég jó jegyekkel, és a 2. félévvel vannak gondok. Most készülök pathológia szigorlatra, ill. van még belgyógy kollokvium és mikro szigorlat. Namost ezekre van össz-vissz 1 hónap még a dékánival együtt, s ha valaelyik szigorlat incs meg, akkor csúszok ki a 30-ból.

Egyébként, ha újrajelentkeznék, az 1. félévre passziváltathatnám magam, mert abbl nem maradt lemaradásom, így 1 félévvel csúsznék ki a keretből, ami a tanulmányok végén jelenet majd egy félév kicsúszást, és állítólag lehet kérelmezni, h egy félévre ne rakjanak fizetősre...Szóval talán van még kiút. De legfőképp tanulni kéne, amíg ki nem folynak a szemeim ehh

2012. jún. 12. 23:43
 5/39 A kérdező kommentje:
Ja azt lehagytam, hogy ha most nem lenne meg a 30 kredit, akkor addig kéne költségesen folytatnom, míg valami csoda folytán át nem sorolnának államira (ráadásul félévkor nincs is átsorolás, tehát nem 1 félévig). Újrafelvételizve viszont a végére marad 1 félév kicsúszás jobb esetben.. De legjobb lenne levizsgázni. Azért írok ennyit és ilyen hibásan, mert még ez is pihenés ilyen neurotikus állapotban:D
2012. jún. 13. 00:04
 6/39 reptoid ***** válasza:
Átérzem a helyzeted :D
2012. jún. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Miért, hasonló cipőben jársz? Vagy csak odabasz a vizsgaidőszak neked is?:D
2012. jún. 13. 00:08
 8/39 A kérdező kommentje:
Írjatok! Holnap után szigorlat, tűkön ülök...
2012. jún. 13. 19:46
 9/39 A kérdező kommentje:
+ agyalok egyfolytában, cidrizek és bosszantom a barátom/környezetem, rémes! nem vagyok képes koncentrálni
2012. jún. 13. 19:50
 10/39 reptoid ***** válasza:
Szerencsére már túl vagyok a vizsgáimon, már harmadévesnek mondhatom magam, de szinte vért izzadtam :)
2012. jún. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!