Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek jó ötlet? Többi lent!

Szerintetek jó ötlet? Többi lent!

Figyelt kérdés

27 fiú éves vagyok és építésztechnikus.Sajnos nem találok semmi munkát és ahol lakom nagyon lehetőség sincsen.Arra gondoltam,hogy elvégzem gyorstalpalón (6 hónap) a pincér és felszolgálói szakmát.Persze ezalatt gyakorlaton is leszek.

Mivel angolul beszélek,így mikor megvan a papírom kimenni egy 2-3 évre ameddig rendeződnek az anyagi dolgaim. Én arra lennék kíváncsi,hogy szerintetek megérné egy teljesen új szakmát elsajátítani és ezzel elmenni itthonról?

Kérem,komoly válaszok jöjjenek! (És a másik meg aki rossz indulatból ír az inkább ne is írjon!)

Köszönöm :)



2012. júl. 16. 10:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Az építésztechnikus egy elég komoly szakma a pincérhez képest. Ugye azt írtad tudsz angolul. Nem tudom, hogy itt csak "mezei" angolra gondoltál, vagy rendesen szakmailag is. Mert ha már ki akarsz menni külföldre, akkor érdemes kimenni a saját szakmáddal. Magyarországon az építőipar haldoklik, viszont már Ausztriában is komoly lehetőségek vannak.
2012. júl. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Magyarország minden szempontból egy rakás fos, minden haldoklik. :(( És ezt csak mostanában értettem meg és fogadtam el, látva, hogy TÉNYLEG nem lehet itt mihez kezdeni. Akkor lesz belőled valaki, ha

- pénzesek mondjuk a szüleid

- kics.szett nagy mázlid van

- iszonyú jó vagy olyasmiben, ami hasznos

Ez a három így együtt. Mert ha valamelyik nincs meg, akkor vagy olyan irányba megy valaki, ami

- jól keres, de utálja

- nem keres vele szinte semmit, pedig imádja

- keres vele valamit, de az emberek nagy része lenézi, mint egy leprást (pl műkörmösök, fodrászok)

És akkor a gazdasági és informatikai dolgok beteltek, az iparnak nincs elég mérnöke, az orvosok menekülnek, erőltetik a természetismereti tantárgyakat, de haszna nincs, jogászból és pszichológusból annyi van, mint égen a csillag, a pedagógusok felhígultak, külföldre nem mehetsz a röghöz kötöttség és/vagy anyagi és/vagy tapasztalatlansági okokból, itthon pedig senkinek sem kellesz, és még folytathatnánk a sort. Ami a legszörnyűbb, hogy ha ezek mellett a szarságok mellett látnék valamit, ami ellensúlyoz... De nem.

Ha tehetném, repülnék innen, és vissza sem néznék erre a lepratelepre, amit a Magyarország szó jelent számomra, és nagyon szar érzés ilyeneket mondani a helyre, amit hazámnak kéne tekintenem. De egyszerűen képtelenség itt normális életszínvonalat fenntartani anélkül, hogy a pénztárcád vagy a lelki békéd ne bánná.

Úgyhogy én azt mondom, hogy tanuld ki a pincérkedést, és menj. Ki tudja, talán a kinti meló és élet mellett egy nap összefutsz valakivel a munkahelyeden, aki építésztechnikusokat keres. :)

2012. júl. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!