Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász képzés hogyan működik?

Jogász képzés hogyan működik?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy öt éves, osztatlan, és elvileg azt is, hogy kell 3 éves gyakorlat a szakvizsga letételéhez.

DE, elvégzem az öt évet, akkor mikor kell doktorálni, független a szakvizsgától? Mert ha jól tudom, van "sima" jogász, meg vannak szakosodott, és ha pl. nem akarok szakosodni, akkor??? Kérem irja le valaki, hogyan működik mindez!!!


2009. júl. 13. 18:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, és ami a legfontosabb!! Hogyan van a a gyakorlat? Mert én azt olvasta, hogy ha elvégzem az öt évet, akkor még kell 3 évet gyakornokoskodni,és ha én levelezőn csinálom, akkor az öt év alatt nem lehet gyakorlatozni?? Azt beszámitják??
2009. júl. 13. 19:33
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

most hirtelen de sok jogi kérdést találtam, lehet mindegyiket ugyanaz írta, én meg mindegyikre válaszolok, na sebaj.:)


Szóval ez úgy működik, hogy van 5 év, utána meg le kell államvizsgázni (5 tárgyból-olyasmi mint az érettségi:)), tehát az 5. év második félévében csak államvizsgázol. Plusz meg kell írnod a szakdolgozatodat. Ha ezeken túlestél megkapod a diplomádat és kiírhatod iwiw-re, hogy Dr. :). Utána van az a 3 év, elmész valahova dolgozni pl.: ügyvédhez és utána szakvizsga. DE az 5 év alatt van szakmai gyakorlat, ami 6 hét, kötelező, ezt el lehet tölteni, akár bíróságon, ügyvédnél, stb (ezért fizetést nem kapsz!).

Ami a szakosodást illeti, az pedig ami legjobban tetszik azzal lehet foglalkozni, azért egy ügyvédnek is könnyebb ha nem vállal el minden ügyet hanem csak azt amiben igazán otthon mozog.

Itt van a szakvizsgáról részletes tájékoztató: [link]

2009. júl. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szóval ha mondjuk én levelezőn akarok tanulni, és mellette felvennének valahova jogi gyakorlatra(pl. jogi osztályra stb.), akkor azt nem lehetne beszámítani a 3 év kötelező gyakorlatba? Vagy azt csak az öt év, és a doktorátus után lehet?? És ha én dolgozom az öt év alatt, akkor az semmi??

Na meg a másik, hogy itt nem kell külön teszem azt 1 évet doktori iskolába járni, h ledoktorálhassak?? Egyből lehet az 5 év után?? Mert ez a bologna rendszer nekem nem érthető:(((

2009. júl. 13. 21:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
a jogász képzést nem érinti a bolognai folyamat.
2009. júl. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Fogjátok már föl, hogy a jogászok nem doktorálnak.
2009. júl. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Okoska! Akkor mi az a doktori cím???

Netán jogász vagy????

2009. júl. 18. 20:00
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első voltam most nézem, hogy mi van itt.:)


A jogászok is kapnak doktori címet az 5 év elvégzése után, viszont olyan értelemben hogy külön ledoktorálni ilyet nem kell(ahogy az orvosoknál sem). Lehet, aki nem éri be ennyivel "továbbtanulni" plusz 3 év alatt doktori képzésben megszerezni a PhD fokozatot, ami általában más helyeken az egyszerű ledoktorálást jelenti.

2009. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

13:01-es vagyok.

Nem vagyok jogász.


A doktori cím és a doktori fokozat két teljesen különböző dolog. A doktori címet az orvosok (általános orvosok, állatorvosok, fogászok, ill. újabban a gyógyszerészek) és a jogászok kapják. A doktori cím annyit jelent, hogy odaírhatod a neved elé, hogy dr, semmi többet.


A doktori fokozat egy tudományos fokozat, ami saját tudományos eredményekre jár. Doktorálásnak azt hívják, amikor valaki megszerzi a doktori fokozatát. A diploma után járó doktori cím megszerzése nem doktorálás. Persze a jogászok is doktorálhatnak, és akkor tényleg doktorok lesznek, de ez ritka, mint a fehér holló. Az orvos és jogász végzettség egyéb a valódi doktoráláshoz kapcsolódó formai különbségekkel is jár. Például a diplomájukba a "rite", "cum laude" vagy "summa cum laude" minősítés kerül, ami más szakokon csak a doktori oklevélben szerepel, a sima diplomákban magyar elnevezéseket szoktak használni (jó, jeles, kitíűnő stb.).


Ezek mind csak formai különbségek. A jogászok nem doktorok.

2009. júl. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

A szakosodás nem ilyen egyszerű, a jogászok mindenből szinte újra vizsgáznak, amiből már az egyetemen bizonyítottak egyszer. Az önkormányzatok időnként elfogadják a közigazgatási szakvizsgát, és más nem kell nekik.

Hogy értsd a különbséget, egy orvos pl. szemész akar lenni, akkor abból levizsgáazik, a nőgyógyásztól logikusan nem ezt az anyagot kérik.

Tehát ők szakosodnak, a jogászok nem.

A bírósági fogalmazók is körbe járnak a bíróságon belül, mindent tudni kell, a bírósági titkár kerül egy végleges részre, és nem biztos, hogy oda ahová szeretett volna.

A titkár is mindenből levizsgázik újra, közben a szabályok változnak. A szem működése viszont nem változik, ha érted mire gondolok.

2010. aug. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 joghallgató válasza:
90%

a jogászok is szakosodnak csak nekik nem olyan fontos de egy szakosodott jogásznak több esélye van, hogy munkát találjon!

szakosodni a diploma után lehet. Szakosodni csak levelezőn lehet, vannak különböző szakok pl: gazdasági bűncselekmények, Európa jogi szakjogász sportjogász, munkajogi szakj. stb....

2011. febr. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!