Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A párhuzamos képzés hogyan...

A párhuzamos képzés hogyan működik? (két egyetemi, főiskolai szak egyszerre)

Figyelt kérdés

Annyit tudok, hogy van ez a 3 féléves szabály, vagyis a 2. szakot az első szak 3. félévében el kell kezdeni, hogy a két félévet egynek vegyék.

De ez nem teljesen világos.

Egységes osztatlan szakon vagyok, és alapképzést szeretnék mellé felvenni.

Eddig 2 félévet tanultam az osztatlan szakon, az alapképzés pedig 3 féléves.

Idén nem adtam be jelentkezést, szóval ezzel a 3 féléves szabállyal nem kezdhetnék el újabb szakot.

DE!

[link]


A felvin azt írja, hogy "...azzal a megkötéssel, hogy azonos képzési ciklusban..."

Én pedig két különböző képzési ciklusú szakot tanulnék.

Ebben az esetben mi a helyzet?

Az alapképzés, amit kinéztem 3 féléves. Ha az osztatlan képzésem 5. félévében kezdeném el, vagyis jövőre, akkor már tudnék felvételizni is, akkor pont egyszerre fejezném be mind a két szakot. Nem lógna ki egyik sem.

Ebben az esetben is számít ez a 3 féléves szabály?


2011. máj. 8. 19:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam az alapképzés 6 féléves. Az osztatlan pedig 10 féléves.
2011. máj. 8. 19:56
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor csinálhatnál még egy szakot párhuzamosan, ha a 3. félévig elkezdted volna.
2011. máj. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Az államilag támogatott képzésben való részvételt nem zárja ki a felsőoktatásban korábban szerzett fokozat és szakképzettség megléte, azzal a megkötéssel, hogy azonos képzési ciklusban államilag támogatott képzésben kizárólag a hallgató az elsőként megkezdett képzésének legkésőbb harmadik félévében létesített további (párhuzamos) hallgatói jogviszony esetén folytathatók tanulmányok. "


Akkor ez pontosan mit jelent?

Mert itt azonos képzési ciklusnál írja csak azt, hogy 3 félévben kell megkötni a második jogviszonyt.

2011. máj. 8. 20:45
 4/6 anonim ***** válasza:
én egyszer jártam két félévet egy egyetemre. majd átiratkoztam egy másikba, első szakot abbahagytam. itt most vagyok második féléven, és szeptembertől kezdek ugyanebbe a suliba egy újabb szakot, mostmár párhuzamosan. szóval ha úgy vesszük ebbe a suliba 3. félévnél, de ha az összes egyetemi tanulmányt, akkor már 5. félévnél. és azt mondták a TO-n, hogy semmi gáz, nem fognak duplán számolni semmit.
2011. máj. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ez érdekes.
2011. máj. 10. 16:58
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, tudnál nekem írni a mail címemre?

Lenne néhány kérdésem.

2011. máj. 11. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!