Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosin tanulók, vagy akik...

Orvosin tanulók, vagy akik már elvégezték! Egyetemen szerves és/vagy szervetlen kémiát tanultok (túlnyomórészt)?

Figyelt kérdés
Az elmúlt időszakban jöttem rá, hogy én bizony orvos akarok lenni. A biológiát szerettem mindig, a kémiánál viszont ellustultam. Tavaly szervetlen volt, idén kezdünk neki a szerves kémiának. Úgy kb. tudok, de nem valami magas szinten. Orvosira melyik szükséges? Késő nekifogni már intenzívebben tanulni az új kémia leckéket? Köszönöm! 16/F(megyek 10-be)

2012. júl. 18. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit több volt a szerves, de kell a szervetlen is.

16 évesen tök feleslegesen aggódsz ezen. Még addig ötször megtanulhatod az egész kémia anyagot.

De amúgy én fizikával mentem, csak egyetemen tanultam meg a kémiát, mégis elsőre meglett a vizsgám és még csak nem is kettessel.

Ennyire nem kell túlparázni a dolgot, de persze jó, ha céltudatos vagy:D

2012. júl. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást :) Akkor még nincs messze, év elejétől nekiugrok s meglehet.
2012. júl. 19. 06:40
 3/4 anonim ***** válasza:

de az érettségire úgyis mindent meg kell tanulnod! (kivéve ha fizikával akarsz menni)

Amúgy egyetemen az első félévben volt szervetlen és szerves is egyaránt. Aztán a 2. félévtől bejön a biokémia, ahol már nem annyira számít a gimis anyag, más jellegű dolgok vannak.

2012. júl. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En nem szerettem az kemiat kozepiskolaban de az egyetemen eleg jo tantargy volt. Ha nem tudsz szinte semmit belole szerintem ugy is lehet ervenyesulni. Azert az alapokat ha tudod megkonnyiti a tanulast
2012. szept. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!