Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egy OKJ képzés? Aki...

Milyen egy OKJ képzés? Aki volt eltudná mesélni, hogy milyen kicsit részletesebben?

Figyelt kérdés

Úgyanúgy órák vannak mint középiskolába meg vannak dolgozatok is?

Félévekre osztják a képzést akkor tenni kell valamit vizsgát?

Adnak itt is jegyeket?

Vagy hogy működik ez?


2012. júl. 19. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk kb ugyanaz volt mint egy gimiben. Órák (tömbösítve) voltak de feleltetés nem. Ha félév folyamán volt elég jegy (gyakorlati/elméleti) akkor az alapján zárták a félévet; ha nem akkor volt egy vizsga. Ez nálunk elég szabadon működött. Ami még "különlegesség" volt, hogy a 2. évben el kellett készíteni egy esettanulmányt/szakdolgozatot (szaktól függően). Erre adtak elég sok időt de érdemes minél előbb nekiállni.

Hangulatát tekintve lazább volt mint a középiskola. Itt már azt tanulod ami érdekel szal nem nagyon vannak tölteléktárgyak. A tanárok meg (jóesetben) segítenek órán kívül is ha esetleg a tantárgyhoz kapcsolódva kérdésed van vagy továbbképeznéd magad.

2012. júl. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem pontos a kérdés, de megpróbálom megérteni. OKJ-s képzés lehet iskolában, nappali iskolai rendszerben, úgy zajlik, mint bármi más az iskolában, de pl. lehet felnőttképzésben is, akkor viszont teljesen kötetlen, hogy milyen órabeosztásban csinálják. Ezen kívül lehet még pl. távoktatásban is, e-learning formájában, az is egészen más eset.

Az OKJ-s képzés moduláris rendszerben zajlik, ez az iskolában kb. a tantárgyaknak felel meg. Felnőttképzésben a tanfolyam különböző részei jelenhetik a modulokat. Az OKJ vizsgához a modulzáró vizsgák szükségesek. A végén nem jegyre osztályoznak, hanem százalékra, de azért érdemjegyszerű minősítés kerül a szakmai bizonyítványba.

2012. júl. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyan olyan volt mint a szakközépben az egész, egyetemi szinthez köze nem volt.Azt javaslom hogy inkább menj felsőoktatásba mert az okj-k 90 % csak arról szól hogy pénzt hoz a sulinak közben kitörölheted vele, mondom ezt úgy hogy 5ös lett a vizsgám ami szerint, rendszerkarbantartó informatikus vagyok...a valóságban pedig sz*rt sem értek hozzá, de mivel ez a vizsga központi volt el tudod képzelni milyen "magas" színvonalon vannak akik ilyet végeznek.
2012. júl. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
sok modul van, vagy csak egy általában
2012. júl. 27. 19:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Ismerősömé ugyanolyan volt mint gimiben. Nekem már másabb volt. Tömbösítve voltak az órák. Volt olyan, hogy néhány dolgozatot írtunk abból megajánlottak egy jegyet és volt amiből vizsgáznunk kellett félévkor. Az, hogy meg hány modul van az mindegyik képzésnél más. Az előzőnél nekem 6 modul volt, de a mostaninál csak 1 van.
2012. júl. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a felsőfokú OKJ-ről van tapasztalatom és nem ajánlom senkinek. Túlzásba viszik az elméleti anyagot, de neked pont nem arra lenne szükséged. Jó gyakorlatot csak úgy tudsz szerezni közben ha keresel magadnak, esetleg ha jó tanárod van ellát tanácsokkal. De ahogy látom bármilyen felsőfokú okj-t is végzel el, mindig lesz valaki aki ugyanazt tanulta, csak diplomája van, és több gyakorlata.
2012. júl. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

akkor az okj nem is ér semmit?

manapság érdemes ilyesmire menni?

2012. júl. 28. 17:35
 8/8 anonim ***** válasza:

olyan, mint a gimi, csak rá lehetett gyújtani a szünetben:D

viccen kívül, tényleg hasonló volt, ahova én jártam, jegyek voltak, dolgozat is, és fél éves jegy is, illetve a legvégén egy átfogó vizsga, azzal kaptuk meg a bizit, mint egy érettségi

2012. júl. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!