Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász szakma tényleg ennyire...

Jogász szakma tényleg ennyire telítve van? Akkor mit érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Közgázt tanultam, de nem szerettem, se a matekot, sem a számolgatós szakmákat. Érdekel a történelem, de meg is akarok belőle élni, ezért bölcsész kizárva, tanári végképp. Érdekelne a HR, de oda meg kell matek...meg statisztika stb... Nem tudom mihez kezdjek, mert itt állandóan csak azt olvasom, hogy a jogász végzettséggel semmit nem lehet kezdeni... Van eszem, szeretek tanulni, nívósabb életre vágyom, és tennék is ennek érdekében, de nem akarok életem végéig egy OKJ szakmával témferegni! Tényleg ennyire éhen lehet halni jogász végzettséggel?????
2009. júl. 14. 14:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha vki vmiben tényleg nagyon jó, az úgy is el tud helyezkedni. Állítólag sok a jogász, de jóból kevés van. Ha az érdekel, próbáld meg.
2009. júl. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

jogászként nem csak ügyvéd lehetsz.több opció is nyitva áll.közigazgatás stb..nézegesd az álláshirdetéseket!sok helyen jeresnek jogi végzettségűt,olyanoknál is aminek a nevéből nem gondolnád.


egyébként a piacképesség sokmindentől függ.pl.egyik bartátnőm felvette a francia jogi specializációt vagy mit,most megy ki Párizsba,gyakorlatra.ezzel máris specifikusabb lesz a diplomája.

sokmindennel teheted értékessé a diplomádat.


szerintem ha érdekel végezd el!

2009. júl. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
vagyis jogi végzettséggel nem csak ügyvéd lehetsz.ezt akartam írni:)előző voltam:)
2009. júl. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nos, igen, mert engem nem is vonz az, h ügyvéd legyek. Jobban vonz egy vállalatnál dolgozni jogászként, vagy esetleg egy jogi osztályt vezetni pl.

És még számos lehetőség van, csak állandóan azt hallom, h semmi értelme elvégezni:((((

2009. júl. 14. 19:24
 5/12 anonim válasza:
100%

szerintem ez total hülyeség hogy a jogász szakmát nem érdemes elvégezni...jogászok mindig is voltak és kelletek és ez ma is igy van:) teljesen igaza van az elöttem szólonak....rengeteg helyen el lehetvele helyezkedni...

talán csak annyi a huzos benne , hogy sokáig tart mig ténylegesen tudsz vele dolgozni...mer ugye 5 év + 3 év gyakornok amiért jo esetbe nem kell fizetned...rossz esetbe még neked kell egy jogásznak fizetni h mellete lehess:)

énis egyébként most megyek továbbtanulni... minden álmom a jogász szakma de sajnos szüleim nem birják vállalni hogy még 8 évig támogassanak anyagilag igy most elöször jön corvinuson az államigazgatás aztan majd saját pénzböl a jog:)

na de neked meg csak azt tom tanácsolni h hajrá!!!csoro jogászrol én még nem halotam;):D

2009. júl. 15. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát igen, és sztem meg nem annyira nehéz a jogi egyetem, mert véleményem szerint egy nívósabb mérnöki, vagy orvosi sokkal nehezebb, de ez az én véleményem:))

Pláne, hogy nem kell betéve tudni az összes paragrafust számokkal, mindennel....na így meg aztán végképp....

(Mert ugye, legalább is amikor én voltam gyerek, akkor az volt a pletyka, h egy jogásznak kívülről kell fújnia minden számokat, paragrafusokat, mindent...)XD


Szóval én csakis fizetősön tudom véghez vinni, mert a pontjaim nem eléggé jók, de asszem menni fog, ha meg nem bírom, akkor még mindig ott van ugyanazon a karon egy csomó érdekes jogi szakma (igazságügyi ig., TB stb:))

És már csak azért is megcsinálom, mert a közeli hozzátartozóim nem látnak bennem elég talpraesettséget, hogy meg tudjam csinálni, mert már annyi mindenbe bele kezdtem, de könyörgöm, 20 évesen honnan tudja az ember (ha nem szülői ráhatással, és erős pénzbeni támogatással), hogy mi akar lenni??? Nem?

2009. júl. 15. 11:45
 7/12 anonim ***** válasza:
12%
Persze rengeteg helyen el lehet vele helyezkedni,csak az közel sem olyan vicces mint amilyennek kívülről tűnik. A közigazgatásban, közszférában, vagy bebetonozott emberek vannak, vagy leépítés, összevonás, oda nem fognak felvenni, vagy magánszféra, ahol meg mindenkinek vagy egy ismerőse, illetve szintén leépítés. Arról nem is beszélve,h sok helyen, magának fizeti a kezdő a tb-jét, adóját, mindent, minimálbérből. Vagy kávétfőz még a titkárnőnek is,mert örüljön,h egyáltalán hajlandóak foglalkoztatni.
2009. júl. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%
'kávét főz, elnézést
2009. júl. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát én ezt azért ne hiszem, mert én amikor dolgoztam egyszerű adminisztrátorként, meg voltam becsülve, amennyire egy kis himi-humi dolgozót meg kell becsülni: ergo nem voltam agyon imádva, de nem is foglalkoztak velem, nem cseszegettek a tanultabbak...

Na most én azt nehezem hiszem el, hogy egy dr.-t, egy jogászt, aki a társadalmi megbecsülés tetején áll, az orvosokkal és mérnökökkel karöltve, azt így lehetne csesztetni, meg kávé főzésre felszólítani, amikor a kis titkárnőcske középfokú végzettséggel rendelkezik... Fel sem ér, még egy kezdő jogász szintjére sem. Gyerekek, azért Magyarország tényleg cifra dolgokra képes, na de ilyenre...

Na de az, hogy a már befutott jogász éppen nincsen hasra esve egy kezdőtől, az világos, de miért is lenne??? Nem tett le még semmit az asztalra, és ahogyan egy kezdő orvost sem istápol agyon az osztályvezető főorvos, úgy itt sem.

2009. júl. 16. 14:22
 10/12 A kérdező kommentje:

Arról nem is beszélve, hogy attól, h valaki elvégzi a jogit, attól még nem lesz egyből zseni...sem.

Mindent alulról kell kezdeni... A párom is mérnök, mégis kétkezi melót csinál most, mert még csak kezdő...

KI várja el azt, hogy jogi doktorátus után kapásból 1 milliót fog keresni havonta, és mindenki hanyatt lesz esve tőle. (Ez talán 1920-as években volt így, hogy aki jogászként végzett, egyből jól keresett, de manapság!!) Figyeljetek.

Én ha elvégzem a jogi, el leszek ragadtatva magamtól, hogy dr. vagyok, nem még azon siránkozzak, hogy miért nem lettem egyből "sztár ügyvéd".

2009. júl. 16. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!