Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a pontokról?

Mi a véleményetek a pontokról?

Figyelt kérdés

MI a véleményetek?... egy példa erejének... az a szak ahová jelentkeztem, az évenkénti visszamenőleges ponthatárai így alakultak

2009 - 288

2010 - 294

2011 - 291

És az én pontjaim száma 314 pont!

Beleszámítva azt is, hogy eltörölték a gazdaságis támogatást ezen az egyetemen, elképzelhető, hogy elegendő lesz a pontom? ... mégis csak 13 pont különbség ...



2012. júl. 21. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Elképzelhető... de mindenki csak spekulálni tud.
2012. júl. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Matek érettségi jó gyenge lehetett, ha egy kivonás sem megy...
2012. júl. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
megnyugodhatsz, ment kivonás.. de ahm sem lehet mindenki oylan rettentő okos mint te :D
2012. júl. 21. 13:02
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

314-291=23

314-294=20

314-288=26


sehogy se jön ki a 13 pontkülönbség

2012. júl. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mire jelentkeztél? (talán úgy könnyebb megmondani)
2012. júl. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi, télleg félreírtam, .. 23 pont valóban a különbség... mellesleg Műszaki Földtudományi karra jelentkeztem, igazából Olajmérnöknek...
2012. júl. 22. 22:02
 7/12 anonim válasza:
23 pont a különbség... és am számítotok arra, hogy a pontrendszer változás miatt emelkedik alapból 20 pontot minden? és még plusz erre egy kis plusz emelkedés? vagy az lehetetlen, hogy mondjuk tavalyhoz képest 25 ponttal magasabb lesz egy-egy ponthatár? mert ugye tavaly 480-ból kellett elérni 400 pontot, most pedig 500-ból kellene mondjuk 400-at, de ez nem fair, szóval vmi biztos nagyon megdobja... sztem 20 pontot minimum fog emelkedni minden ponthatár, de ha annyit nem is 15-öt tuti... és hát ne felejtsük el, hogy csökkentek az államilag támogatott helyek is (kiv. orvosi)akkor ez visszavesz a pontból? vagy h lesz ez?
2012. júl. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mojundk ezek mind találgatások, de persze nem elképzelhetetlen.. bár véleményem szerintem ez elég nagy kicseszés lenne rengeteg emberrel... sok mindenkit megfosztanának egy esetleges álomtól ezzel a lépéssel... tegyük fel, hogy valaki 4 évig végig 4-es volt, de az érettségin nem volt jó paszban, és a felvételin csak 20 pont előnyt tudott összekovácsolni egy adott szakra... most akkor egy döntés miatt, amely szerintük jobbá teszi a tanítást, megfosztanak sok embert az álmától?... szép helyzet lenne...de sajnos nem lehetetlen...
2012. júl. 23. 12:39
 9/12 anonim ***** válasza:

Arra a karra ugyanannyian jelentkeztek, mint tavaly, de olajmérnöknek hogyan jelentkeztél, mert ahogy látom az mesterképzés....

egyébként a 240-re feltolt ponthatárnak az volt a lényege, hogy aki ennyi pontot nem szedett össze, annak igazából nincs mit keresnie egy egyetemen/főiskolán, s szerintem így se olyan magas, mivel már tavaly se nagyon voltak ezalatti ponthatárok...

Ezért nem fogja annyira meghatározni az éves pontok alakulását, hisz úgyis a férőhelyek ill. a jelentkezők pontjai döntenek. Tavaly hiába volt 291 a ponthatár, most úgy látom 100 a keretszám, ha ebből mondjuk 90-en 350 pont felett felett jelentkeztek, akkor gázban vagy.

sza igazából felesleges a tavalyi ponthatárokat hasonlítgatni.

2012. júl. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Így már értem.

Az olajmérnököt csak a későbbi szakosodásra értettem, persze most csak a műszaki foldtudományi alapszakra jelentkeztem.

Hát nagyon remélem, hogy most nem csupa 350 pontos agytröszttel leszek körülvéve...

De ugye változtatni már úgy sem tudunk... igazából ez a hasonlítgatás is csak arra volt jó, hogy nagyjából próbáljam magam megnyugtatni... de szerintem ez minden hasonló helyzetben lévő emberrel így van...

2012. júl. 23. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!