Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan és merre ha pszichológu...

Hogyan és merre ha pszichológus szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdem a 8. osztályt. Szeretnék jövőre pedagógiai szakra menni mert pszichológus szeretnék lenni, de ehhez elég ha előbb csak mondjuk gimibe megyek és utána fősulira? vagy hogyan van? és ha a pedagógiai szakra megyek utána milyen suliba kellenék menni? Nem vagyok kitűnő tanuló. Angolból 4 vagyok...de matek töriből erős kettes..többi hármas négyes...

Most akkor milyen suliba menjek? Gimi? szakközép? utána fősuli? vagy egyetem?

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2012. júl. 22. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Bölcsészkari szak a pszichológia, a felvi.hu oldalon találod meg a felvételi követelményeket.
2012. júl. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Társadalomtudományi szak. Jó a gimi, de szín 5ösnek kéne lennie az érettségidnek majd, de jobb lenne ha a 11., 12. év végid is az lenne. Biólógia, magyar, töri, tuti felvételi tárgy. Sok sikert, már most kezdj el tanulni!!
2012. júl. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha rossz a törid szerintem akkor buktad... És nagyon nehéz bekerülni...szerintem keress inkább a jegyeidnek megfelelő szakmát
2012. júl. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. :)

És ha pedagogiai szakra megyek az is jo?

Utolsó: ...lehet mást kellene téll keresnem..de...ez érdekel a legjobban..több okból is

És..most 8.ban bioszból..töriből kellek jó lenni? És még mikből?

Köszi előre is :)

2012. júl. 22. 21:16
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Ez egyre rosszabb...ilyen helyesírással pedagógia???!!! Te nagyon de nagyon el vagy tévedve....
2012. júl. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
tudod telefonról nem a legkönnyebb írni ;)
2012. júl. 23. 17:50
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

Nem megbántani akarlak de ilyen jegyekkel (főleg általános iskolában) nem tudsz sikert elérni. Én a 12 év alatt kitűnő tanuló voltam, de tudom hogy nem vennének fel pszichológiára (pedig engem is érdekelt) mert ahhoz nem csak szorgalom de bizonyos "tehetség" is kell :) (persze ez az én véleményem).

Az, hogy milyen suliba menj az a te döntésed, (hogy mi érdekel) meg hogy ilyen jegyekkel hova vesznek fel.

Egyik barátnőm idén pszichológiára jelentkezett az ELTE-re de csak 370 pontja jött össze, pedig volt nyelvvizsgája, emelt érettségit is tett, 4-5-ös tanuló volt és 4-5-ös érettségit írt, de nem fog bekerülni mert tavalyi ponthatárokat nézve mind 400 felettiek és évről-évre emelkednek.

Szóval, szerintem a pszichológia felejtős de a pedagógus összejöhet ha küzdesz érte.

2012. júl. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az is erre utal, hogy bár az első válaszban megkaptad, hogy hol tudod megnézni, hogy mik a felvételi tantárgyak, még mindig itt kérdezgeted, mintha nem lenne megválaszolva. Koncentrációs zavaraid lehetnek, azért ilyen a bizonyítványod is.
2012. júl. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát mindenképpen gimibe kellene menned, de ilyen jegyekkel - főleg, hogy töriből kettes vagy és az kell a pszichológiához - nem fogod bírni. Sajnos. Rengeteget kell tanulni a 2-eshez is! Tudom, én is jártam 2 évet gimibe. A szakközép könnyebb, főleg ha nem veszed félvállról a tanulást. De ott nincs fakt 11-12.-ben. Szóval nem tudsz emelt érettségit tenni töri-magyar-biosz-matek közül egyikből se. Angol emeltet tudsz tenni, ha felkészülsz magánúton.
2012. szept. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

*csak az utolsó választ olvastam el most, szóval lehet már mondtátok*

Akkor a sima gimi is elég?

2012. szept. 3. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!