Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Átjelentkezés másik egyetemre?

Átjelentkezés másik egyetemre?

Figyelt kérdés

Szeretnék sulit váltani,a szak maradna ugyanaz.

A kérdésem az lenne,hogy hogyan kell ezt elindítani?Először be kell menni a jelenlegi suliba és ott szólni?Vagy hogyan zajlik ez az egész folyamat?Mi a határidő?

Aki tudja, légyszíves írjon nekem erről nagyvonalakban.

Köszönöm!


(Googlen próbáltam keresgélni,de be van korlátozva a netem.Csoda,hogy ide tudok még írni.:/)


2012. júl. 22. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Keresd meg a másik iskola tanulmányi osztályát és majd ott elmondják, lehetséges-e, pontosan mi kell hozzá.
2012. júl. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem újra kell felvételizni, és ha felvettek akkor mgnézik, hogy milyen tanegységeket tudnak átszámítani.
2012. júl. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha ugyanaz a szak, akkor általában nincs akadálya az átvételnek, de először mindenképpen kérdezd meg azt a sulit, ahova át szeretnél menni, hogy mik a feltételeik.
2012. júl. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sztem nem olyan egyszerű ez. Nézi a másik iskola a tanulmányi átlagot, a tantervet hogy mennyiben egyezik. Van ahol elvárják h minden kredit meglegyen és legyen min. 4.5ös átlag szóval suli függő.
2012. júl. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ha másik szakra akarok menni?Akkor újra kell felvételizni mintha most érettségiztem volna?
2012. júl. 23. 23:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen. Bár ez is szak függő. Pl ha van egy gazdálkodás menedzsment szakos aki átakar menni pl nemzetközi gazdálkodásra az első év után, akkor valószínű hogy átveszik mivel a két szak tárgyi követelményei az első évben megegyeznek. De ha egy igazgatásszervezős akar átmenni egy év után jogra, akkor nem fog átmenni. Azt hiszem h átjelentkezésnél azt is nézik egy másik szak esetében h meglett volna-e a pontod, hogyha a felvételi eljárás keretein belül jelentkeztél vna oda. Pl ha 2010ben felvettek egy olyan szakra amire mondjuk csak 300 pont kellett, és neked is annyi volt, akkor nem mehetsz át egy olyan szakra, ahol 2010-ben 400 pont kellett, újra kell felvételizned. Remélem érthető ahogy leírtam :)
2012. júl. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen,köszönöm mindenkinek!:)

Hát fogalmam sincs mit fogok csinálni..:/

2012. júl. 24. 10:57
 8/9 delusion ***** válasza:
aktuális még ?
2012. aug. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Pótfelvételiztem egy másik szakra.
2012. aug. 27. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!