Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van ennyi sok semmire...

Miért van ennyi sok semmire való okj képzés?

Figyelt kérdés
Szinte már mindenre van menedzser. Meg még egy mi egyéb amivel tényleg nem lehet elhelyezkedni.
2012. júl. 24. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
hát egyetemre úgysem vesznek fel..
2012. júl. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az OKJ képzés jó biznisz az iskoláknak. A legtöbb OKJ tényleg semmire nem jó, nem ér semmit. Egyre több és több ilyen képzés jelenik meg. A szakmunkát adó OKJ-k az egyedüliek, amivel el is lehet helyezkedni. Azonban ami elméleti, azzal nem nagyon. Kivéve a pénzügyi, számviteli és a gazdasági szakügyintézők, ők jól el tudnak helyezkedni.

Az informatikai OKJ-vel azonban szinte sehol. Egyrészt informatikai munkakör betöltéséhez szinte mindenki megköveteli a diplomát.

Arról nem is beszélve, hogy a képzés a legtöbb helyen komolytalan és egyáltalán nem színvonalas.

Példa: több volt osztálytársam a school of businessbe ment. Tanítás nem volt. De tényleg nem volt, a tanárok se nagyon jártak be órát tartani, a hiányzásokat nem könyvelték, a számonkérés vicc volt. Egyik ismerősöm Október végén iratkozott oda be, az igazgató tárt karokkal várta őket, és természetesen hamisította meg a jelentkezési lapokat, hogy az iskola kapja a pénzt. OKJ képzésre legfeljebb augusztus végéig lehet jelentkezni...

Persze néhány helyen elnézik szeptember első hetében, de az október vége azért mégiscsak gáz...

Azt már nem is mondom, hogy ők lazán kijárták a sulit, és abban a szakmában nem tudnak elhelyezkedni. Pl. én nem alkalmaznék soha egy ott végzett rendszergazdát az 99%. A több milliót érő céges rendszeremet nem bíznám rájuk, és ebbe nincs semmi személyes, de a szakképzetlen munkaerővel inkább nem kísérleteznék...

Azt nem is mondom, hogy ők elmentek egy másik OKJ képzésre, amit már ők fizetnek. A tandíj akár 100-150ezer is lehet. És elpocsékoltak 4 évet. Az a négy mekkora költség lehet. Persze egyetemre nem mehet mindenki, ők nem tudnának egyet se elvégezni, szóval érthető, miért választották azt. Azonban érdemes jól megnézni, hogy hova megy az ember. Az intézményi kommunikátor és idegenvezető, meg informatikus OKJ-ket inkább hanyagolja mindenki...

2012. júl. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az előző nagyon jól összefoglalta. De a lényeg az első sora: ez az iskoláknak nagyon jó biznisz, amúgy meg k.ra leszarják, hogy wc-papírt ér az a papír, amit adnak.
2012. júl. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én felsőfokú szakképzésre jártam és az nem semmire való akárki akármit mond.

Minden félévben volt ugyan úgy vizsgáim mint alapképzésen. Sokszor még az órák is közösek voltak.

300 órás nyári gyakorlatot kellett teljesíteni, amiről beszámolót is kellett írni. És nekünk is ugyan úgy kellett szakdolgozatot írni. Modulzáró vizsgám 5 napig tartott. Volt írásbeli, szóbeli, gyakorlati vizsga 11 modulból ami legalább ennek a többszörösét jelenti tantárgyanként.

2012. júl. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert mindenki "jól jár". Jól jársz te, mert amíg nem vesznek fel egyetemre, addig is tanulhatsz, kapsz diákot, ösztöndíjat(?, ebben nem vagyok biztos), netalántán, ha később hasonló kaliberű szakra jelentkezel, még pluszpontot is. Jól jár az intézmény is, mert kapja utánad a pénzt, na meg a 100-150 ezres tandíjat. Látok az OKJ-ben logikát, mert némelyik szakkal tényleg lehet munkát találni, de szerintem érdemesebb utána egyetemre menni a kapott pontokat beszámítva, nem ér meg mindent egyetlen OKJ-ra alapozni.
2012. júl. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekem van egy felso foku informatikai okj szakmam amit egy jo hiru suliban raktam le komoly volt a kepzes es a vizsgak is.


Tavaly nyaron jelenkeztem egy mobilszolgaltatonal eladonak ami tudom nem egy eletcel dehat kezdesnek jo lesz


Nem vettek fel mert nem en vagyok a legalkalmasabb...most komolyan...egy elado...diploma kellene hozza? ha lenne mar alapbol nem ide jelentkeznek


Volt meg par ilyen eset de ez jelentette az utolso cseppet a poharban. Kenytelen voltam szakiranyt valtani es fizikai szakmunkas bizonyitvanyt lerakni.


Remelem aki tervezi egy ilyen kepzes lerakasat ne tegye az elpazarlott evek fogjak kiserteni mint minket.

2013. jan. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!