Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem vesznek fel orvosira....

Gabuu kérdése:

Nem vesznek fel orvosira. Klinikai szakpszichológus?

Figyelt kérdés
Sajnos nem fognak felvenni orvosira és úgy döntöttem, hogy túl reménytelen ahhoz, hogy következő tanévben újra próbálkozzak. Ezért kinéztem magamnak a klinikai szakpszichológust, különösen a klinikai gyermekszakpszichológus nyerte el a tetszésemet. Sajnos a neten egyes kérdésekre nem találtam pontos válaszokat, úgyhogy ezeket most feltenném: Mennyi idő alatt végezhető el? Szerezhető-e phd? Mennyit keresnek havonta? A szülésznőt is megjelöltem idén, oda biztosan felvesznek. + azzal külföldön is el tudnék helyezkedni és nem fizet rosszul. Nálam a fizetés bizonyos okokból nagyon dominál. Kérlek Benneteket segítsetek, mert nekem ez lehet életem döntése.

2012. júl. 24. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokáig tart aránylag. Először ugye a pszichológia szakot kell elvégezni, majd utána jön a szakpszichológus. PhD természetesen szerezhető, de ha klinikai szakpszichológus akarsz lenni, akkor nincs értelme, csak ha kutatni szeretnél. A fizetés Magyarországon nem a legjobb, de külföldön már sokkal biztatóbb a helyzet.
2012. júl. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja igen, a szakpszichológus képzés négy évig tart, de ez idő alatt nem csak tanulsz, hanem rész veszel a betegekkel kapcsolatos munkában is, csak épp önállóan nem dolgozhatsz amíg meg nem szerezted a képesítésedet.
2012. júl. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg persze szakpszichológus képzés alatt erősen alul fizetnek.
2012. júl. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Először 3 év BA aztán 2 év MA.Utána jelentkezhetsz a szakpszichológusi képzésre,pl. a gyermek és ifjúsági szakpszichológus,amit írtál.A szakképzésre való jelentkezés feltétele a sajátélmény (más néven önismeret megléte),amely lehet egyéni (ebből 150 óra kell) vagy csoportos (ebből 250),ezek mind fizetős alkalmak.További feltétele a bejelentett munkahely klinikus területen, pl egy gyermekpszichológiai vagy gyermekpszichiátriai osztályon, ahol a szakmádban dolgozol,tehát nem titkárnőként vagy asszisztensként,hanem pszichológusként.


pszichológus hallgató

2012. júl. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!