Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti nem unjátok még, hogy...

Ti nem unjátok még, hogy mindenki azt írja itt, hogy csak a mérnökök meg az orvosok fognak munkát kapni?

Figyelt kérdés
Elég nehéz gazdasági diplomát is szerezni.
2012. júl. 24. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Nem, mert tudom, hogy nem igaz.
2012. júl. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem igaz, de annyira okos emberek vannak itt.
2012. júl. 24. 22:05
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Többnyire nem az a kérdés, hogy mi az a szakma amivel csak és kizárólag munkát lehet szerezni Magyarországon, hanem mik azok, amik kifejezetten hiány szakmák. Mérnökökből akad hiány dögivel (persze nem mindből) és valljuk be orvosokban sem bővelkedünk.

Természetesen el lehet helyezkedni más végzettséggel, akár végzettség nélkül is. Ezt nem is firtatnám én sem, pedig hasonlóakat válaszolnék egy ilyen kérdésre. Még talán a reál szakos tanárokkal kiegészítve.

2012. júl. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kicsit sarkítanak, de van benne igazság.

Közgazdászból és ügyvédből is annyi van, mint a rohadás és a frissen végzettek alig-alig találnak munkát, ha nincs protekciójuk vagy nem végeznek kitűnővel.


Az elég nehéz pedig egy relatív dolog. Azért egy orvos például jelentősen többet kell, hogy tanuljon a képzés ideje is jóval több már.

2012. júl. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szerintem senki nem mondta h csak és kizárólag ők kapnak munkát. elég érdekes ország lenne :)

az meg h ezek hiányszakmák (persze mérnökin belül nem mindegyik) vitán felül áll.

egy jó gazdasági diplomával sem nehéz elhelyezkedni, elég sok gazdászt ismerek és mindegyiknek van munkája. az más kérdés h oda és pl az ügyvédeknek nem árt egy kis protekció.


még annyit tennék hozzá a gazdasági diplomán belül sem mind1 abszolút h milyen az a diploma. (ugyanúgy ah egyik diplománál sem mind1)

2012. júl. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt mondják hogy ezekkel könnyebb, nem azt hogy csak ezek. De egyébként ha már ennyi mérnököt felvesznek akkor két dolog lehetséges. Ha az egyetemek az eddigi színvonalat tartják akkor ez így is lesz. Ha nem, akkor ezentúl a mérnök mellé hozzá kell tenni hogy a "jó" mérnökök kapnak könnyen munkát.
2012. júl. 25. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sokan írták már, hogy ha valaki nem mérnök vagy orvos nem kap munkát, na mind1.
2012. júl. 25. 09:56
 8/8 anonim válasza:

kapni kap ha szerencséje van, de tény hogy mérnököknek könnyebb dolguk van.

és az előttem szólóknak igaza van, hogy ügyvédből, bölcsészekből, meg építészekből is annyi van már, hogy Dunát lehet rekeszteni belőlük.

és az orvosnak, meg a mérnöknek kell a legtöbbet tanulnia. nagyon megszenvednek azért a diplomáért. (pl bme villamosmérnökin) nem véletlen, hogy azonnal találnak is munkát.

én ismerek, ügyvédet, tanárt, könyvelőt, pszichológust és ehhez hasonlókat, de egyik sem tud elhelyezkedni.

(mondjuk én más okokból is a reál tárgyakat erőltetném)

2012. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!