Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen középiskolát ajánlanáto...

Milyen középiskolát ajánlanátok ha orvos akarok lenni?

Figyelt kérdés
Budapest és környékén

2012. júl. 25. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Fazekas biosz tagozat.
2012. júl. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
az a lényeg hogy legyen biosz és kémiában erős a suli, vagy alapból olyan osztályba menj! :)
2012. júl. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

József Attila Gimnázium ---> biológia tagozat

Szinyei Merse Pál Gimnázium ---> biológia-kémia tagozat

(de nézz utána mert rengeteg iskolában van biológia tagozat :) )

2012. júl. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Engem lehet megköveztek, de én meg azt javaslom, hogy a leggyatrábba menj, ahol könnyen 5-re érettségizel mindenből és magántanárral készülj kémia-biosz emelt szintekre. A suli nem visz el feleslegesen energiát, mert a kemény gimikben nem csak az a kemény, amiből tovább akarsz tanulni, hanem átlagosan minden, és a végén az érettségid annyit számít felvételikor, mint a szakközepes érettségi, senkit nem érdekel, hogy te azt egy menő gimiben tetted le vagy az utolsó érettségit adó helyen, estin, akárhogy. Én gimiből azt választanám, ahol kitünő lehetek fele energiabefektetéssel és mellette magánban azt tanulnám, amiből emelten virítani akarok, és csinálnék mellé nyelvvizsgát. Energiát és időt spórolsz meg. (Mondom úgy, hogy kemény gimibe jártam, és törivel szoptam évekig, hiába voltam biosz faktos, sokat nem ért, ha nem tudtam rá tanulni, mert heti 5 nap írtunk töriből, mert a nő nem volt épelméjű. Aztán meg azon aggódni, hogy elég jó-e az eredményem középszinten, mert ő vizsgáztat, és ha nem elég jó, még be is szívok, utána meg beleszámít a felvételimbe, mert nem volt normális. Én nem szivatnám magam, ha újra lenne választási lehetőségem. AMúgy nem vettek fel. Ezért tanácsolom ezt.)
2012. júl. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó, részben igazad lehet, DE! Egy gyenge suliban, hiába van az emberben elszántság az elején, nagyon könnyű lezülleni a gyengék szintjére. Vagy ha jobb náluk, nagyon könnyű jobbnak találni magad náluk, de egy erős sulival összehasonlítva az még mindig a béka segge alatti szint. Egyszerűen nincs meg az a késztetés, hogy jobb legyél, ha a környezeted nem ezt diktálja... Egyszóval én nem ajánlanám, hogy gyengébb suliba menj.
2012. júl. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es, igazad van, de az sem mindegy, milyen az iskola kultúrája, szelleme. Egy közepes gimiben már kicikizik a színjeles tanulót, és rosszul érzed Magad, amiért jó a fejed. Az pedig, hogy a légkör olyan, hogy mindennap elismernek, rengeteg energiát ad!

Persze erős gimiben is lehet nemépelméjű a tanár (abban az ártelemben is, ahogy Te írtad, de emberileg is!), meg az osztálytársak ellenségesek.

Így szerintem fontos az is, hogy olyan helyre menj, ahol sokat tesznek a jó közösségi életért (érzelmileg, emberileg is támogató közeg legyen), és elég erős még ahhoz a gimi, hogy a tudás, szorgalom számítson értéknek (az eredményeidért is elismerést kapj, ne cikizést).

2012. júl. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!