Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnák úgy tanulni,...

Hogyan tudnák úgy tanulni, hogy minden megmaradjon a fejemben? Szükséges letennem az érettségit Mat, tör, ir, német, nyelvtanból, ha orvos akarok lenni?

Figyelt kérdés
Egy kicsit félek, mert nagyon sokat kell tanulnom. És a jövő tanévben fogok érettségizni. Történelemből, magyar nyelvtan és irodalomból, fizikából és kémiából, meg németből és végül emelt biológiából, a matekot kihagytam.
2011. júl. 25. 05:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Amit egyszer az eszébe vésett az ember (és itt nem a rövidtávú memóriára gondolok), az örökké ott is marad. Maximum az "oda vezető utat" felejtjük el, tehát nem tudjuk "előhívni".
2011. júl. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én úgy tanulok(szerintem ez így hatásos), hogy elolvasom egyszer az anyagot, utána aláhúzom a lényeget, majd már csak a lényeget olvasom el 3szor legvégül pedig leírom magamnak egy lapra amit megtanultam, és addig olvasom el a lényeget mégegyszer ameddig meg nem ragadt minden a fejembe:) Remélem érthető volt:)) Vagy pedig kidolgozok mindent egy lapra, és azt tanulom meg, de erre sajnos nem mindig van időm:)19/L
2011. júl. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És még annyi, ha orvsira akarsz menni akkor nem fontos mindkét tantárgyból(fizika, kémia)érettségizned, csak az egyikből+biosz (valamelyik emelt szinten. Bocsi, ha nem ezért érettségizel + fizikából/kémiából. Előző voltam:))
2011. júl. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Huu értem, ez nagyon jó ötlet, nagyon köszönöm.
2011. júl. 26. 08:19
 5/5 anonim ***** válasza:
szívesen:))
2011. júl. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!