Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki elvégezte a számvitel...

Aki elvégezte a számvitel vagy a pénzügy mesterképzést, az mire jutott vele? Jobbak a lehetőségei és az esélyei az álláskeresésnél?

Figyelt kérdés

2012. júl. 26. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
NEM! NO! NYET!
2012. júl. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
Nem érnek túl sokat...Inkább egy nyelvvizsga
2012. júl. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%
Semmivel sem jobbak a lehetőségek...Reménytelen a helyzet
2012. júl. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7%
Ezekkel a szakokkal nem lehet mit kezdeni!!!
2012. júl. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
nem értem miért válaszolt 4x ugyanaz az ember. szerintem sokat játszik az elszántság a pályán, és nincsenek hátrányban a nyelvek. én mestert nem is végeztem és alapszak után rögtön elhelyezkedtem egy banknál, viszonylag jó kezdőfizetéssel. német felsőfokúm é angol középfokúm van, szerintem ezek sokat nyomtak a latba, ill. én Németben végeztem a kötelező gyakorlatot egy ottani banknál, ez is biztos számított.
2012. júl. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. júl. 27. 08:52
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Többet ér az MSc, főleg, ha könyvizsgáló szeretnél lenni, akkor érdemes elvégezni, mivel csomó modult ki lehet vele váltani. Ahogy előttem lévő is írta BSc vel is el lehet helyezkedni elég jól HA van nyelvtudásot. Az első 4 kommentre meg csak annyit tudok mondani, hogy tuti valami mérnők írta akinek semmi rálátása erre a területre. :)
2012. júl. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ha még államilag finanszírozott formában elvégezheted, luxus nem megcsinálni. Beleszámíthat a könyvvizsgálói képzésbe egy része (a számviteli biztosan). Mellette pedig érdemes a második (!) idegennyelvet minél jobban fejleszteni.


Aki pénzügy-számviteles papírral nem talál melót, az vagy nem beszél legalább angolul, vagy nem tudja a számvitelt (megannyi ilyen van...), vagy ezek kombinációja.


Második nyelvet is érdemes megtanulni, ezt sajna sokan alulértékelik. A német pl jó választás. Esetleg valami ritkább nyelv, ami később nélkülözhetetlenné tehet az adott vállalatnál (a szakmai tudással együtt.) Teszem azt a Noname és társa Bt.-nél valószínű soha nem lesz szükség egy franciául vagy oroszul is beszélő alkalmazottra, de legalábbis felvételi esélyben és fizetésben nem származik előnyöd. Egy Big4-nál azonban komoly előnyöd származik egy plusz nyelv ismeretéből. Mondanom sem kell, hogy melyik fizet jobban és biztosít stabil megélhetést a kettő közül.

2012. aug. 13. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
# 7 Szerintem nem mérnök hanem egy 4 elemit végzett éjszakás vagyonőr. Savanyú a szőlő....
2013. okt. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!