Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek milyen szakot...

Szerintetek milyen szakot kéne válasszak/mi lehetne belőlem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövőre érettségizem,de már ebben az évben is 2 tantárgyból(földrajz,angol)letettem az előrehozott érettségit. Mivel a nyelvtanulás az erősségem idegenforgalommal,vagy turizmussal szerettem volna foglalkozni, de érdekelt pár pénzügyi szak is(annak ellenére,hogy nem vagyok épp a legjobb matekból). Eddig az idegenforgalmi szakmenedzser állás tetszett a legjobban.

Azonban nemrég megtudtam a mostani és valószínűleg jövő évre is vonatkozó ponthatárokat,illetve hogy melyik szak államilag támogatott és melyik nem.Ledöbbentem... minden eddigi tervem romba dőlt,ugyanis az elképzeléseimnek megfelelő szakok mind fizetősek lettek vagy csak felsőfokú képzés és mesterképzés keretében indulnak,vagy egyáltalán nem indítják őket.

Mivel nyíregyházi vagyok,főleg a debreceni felsőoktatási intézményekkel szemezgettem,de nem valami nagy a választék(egészségügyben van sok támogatott hely,illetve a tanárképzők élvezik az állami támogatást). Már a pesti iskolákat is nézegettem,de a felhozatal ott is csekély.

Most (kicsit kínomban és a szüleim unszolására) már ilyen természetvédelmi mérnök szakot fontolgatok.Azonban nem tudom,hogy ennek a pályának van-e jövője,hogy keres,illetve mennyi fizika kell hozzá.Ugyanis én úgy tudom,hogy egy angol és földrajz választott tantárgy is megteszi a bejutáshoz, és állítólag nincs olyan sok fizika, legalábbis én ezt hallottam.

Ami még szóba jött nálam,hogy valamilyen szervező(pl.: esküvőszervező) szeretnék lenni, de ahhoz milyen alapképzést kell megjelölnöm és kell utána valami mesterképzést vagy felsőfokú képzést elvégeznem? Vagy ami a legfontosabb,hogy indul-e ez államilag támogatottan.

Mellesleg talán lenne még remény arra,hogy idegenforgalommal foglalkozzam, ha végigcsinálok egy megfelelő alapképzést,amivel aztán megjelölhetem azt,amit akarok,mint felsőfokú képzés vagy mesterképzés. De akkor milyen alapképzést kell megjelölnöm?

Ha esetleg tudnátok nekem valamilyen más szakot javasolni,ami beválna, a fentiekben említett erősségeim alapján azt nagyon megköszönném :)

Bocsi,hogy ennyi kérdést sűrítettem bele egyetlen topikba és hogy emiatt elég zavaros lett, de nagyon tanácstalan vagyok. A kormány sajnos a felsőoktatást eléggé hazavágta.



2012. júl. 28. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A felsőfokú szakképzéssel is az a bajod, hogy fizetős?
2012. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia! Én is pont úgy voltam vele, mint te, turizmus-vendéglátást szerettem volna tanulni angolul, de sajnos láttam, hogy ez a szak most már fizetős lett. Én most leszek 11.-es és én találtam egy olyan szakot, ami közel áll az idegenforgalomhoz, de már az egészségügyhöz tartozik. A szak neve: egészségturizmus-szervező. Van egy ismerősöm, aki erre a szakra jár, és elmondása szerint a szak nagyon elmegy gazdasági irányba. Megnéztem, hogy milyen tantárgyak vannak ezen a szakon, és ugyanazok vannak, mint turizmus-vendéglátás szakon, csak ez a szak kiegészül még olyan tantárgyakkal, mint a sejtbiológia vagy biokémia. Nekem nagyon megtetszett a szak, szerintem én ide fogok jelentkezni, a kémia lesz a választott tantárgyam, angolból pedig már van nyelvvizsgám, és majd németből is szeretnék. Szerintem nézz és olvass utána, hátha neked is megtetszik:)
2012. júl. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod,nem hangzik rosszul,de lenne pár kérdésem:

1. Ha jelentkezem erre a szakra,akkor a 2 választott tantárgyam ugyanaz lehet,mintha turizmusra,idegenforgalomra jelentkeznék?Vagy kell valami kémia,vagy biosz?

2. Mennyi kémiát és biológiát kell pontosan tanulni? Ugyanis meg kell mondjam,hogy a biosz még annyira nem,de a kémia nagyon távol áll tőlem,szó szerint utálom :S

3. Mennyire keresett és fizetett szakma ez?

Bocsi,hogy ismét ennyi kérdést teszek föl, de nem találtam választ a kérdéseimre erről a szakról, szóval ismételten megköszönném a segítséged :)

2012. júl. 28. 22:12
 4/5 anonim válasza:
Szia! Ezen az oldalon megnézheted a főbb tantárgyakat, és elolvashatod, hogy hol tudsz majd vele elhelyezkedni: [link] Szerintem nincs túl sok kémia, kibírható:) Az azonban lehet, hogy probléma, hogy a 2 választott tárgyadnak az alábbiakból kell lennie: biológia v. fizika v. kémia v. informatika v. idegen nyelv. Sajnos a földrajzot már nem lehet választani:S Azt pedig sajnos nem tudom megmondani, hogy mennyire megfizetett, vagy keresett szakma, de ismerőseim szerint mivel ez az egészségügyhöz tartozik, el lehet vele helyezkedni, de azért szerintem kérdezd meg erről a tanáraidat, hátha ők többet tudnak segíteni :)
2012. júl. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos akkor ez kilőve, ugyanis nem erősségeim ezek a reál tantárgyak. Bioszból talán tettem volna érettségit,ha ez hamar kiderül, de ez az egy év már elég kevés ahhoz,hogy felkészüljek egy biosz érettségire,főleg mert nálunk a biosz oktatása és a biosz fakt elég gyenge :S
2012. júl. 31. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!