Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek így lehet belőlem...

Szerintetek így lehet belőlem óvónő?

Figyelt kérdés

ELTE-TÓK-ra szeretnék majd jelentkezni, azonban olvastam, hogy alkalmassági vizsgán kell átmenni. Azonban nekem születési rendellenességem van. Kiskoromban a háziorvosom nem vette észre, hogy kezdetleges izomsorvadásom van (ugyanis a szülés közben oxigénhiány lépett fel), így a későbbiek folyamán ez romlott. Meg kellett műteni az ahilesz inamat, így most már a kiskori "betegségem" egyáltalán nem észrevehető látszatra. Viszont nem csak a jobb lábam gyengébb, hanem a jobb karom is. Így például a kézenállással saját testsúlyomat nem bírom megtartani. Ez pedig egy követelmény ahogy néztem. Gimnáziumban végig könnyített testnevelésen vettem részt, azonban már betöltöttem a 19. évemet és mivel az orvos nem vett észre külsőleg semmi bajt (a járásban), ezért nem tudom, hogyha sikerül is papírt kérnem elfogadják-e alkalmassági vizsgánál. Hiába erősítek, sose lesz olyan erős a jobb kezem, mint egy átlagembernek. (Természetesen kisebb kilokat tudok vele cipelni, óvódában meg nem hiszem, hogy találkozni fogok 60 kg-os gyerkőccel :) )

Előre is köszönöm a válaszokat, észrevételeket!



2012. júl. 23. 23:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán lehetsz:)
2012. júl. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is!

Egy nyugdíj elött álló ovónéninek sem olyan erősek már a kezei,hogy hipp-hopp emelgesse e gyerekeket.

Azért kérdezd meg.

2012. júl. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! :)


Egyébként nem is értem, hogy óvónőihez minek kell szekrényugrás, meg kézenállás. Állóképesség mérése kézen?:D Furcsa nekem picit. De ez csak az én szubjektív rálátásom!

2012. júl. 23. 23:24
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem semmi problémát nem okoz amiket leírtál. :) NEm olyan vészes az alkalmassági, mint ahogy leírják. Az egészségügyi vizsgálat is azért fontos, hogy megtudják nincs-e bőrbetegséged, ilyesmi. Ami veszélyes lehet a gyerekekre.
2012. júl. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem, mert hallottam olyanokat, hogy akik nem tudtam kézen állni, azoknak automatikusan bevésték, hogy nem felelt meg... :S

Viszont úgy tudom Vácon jobb fejek a vizsgáztatók, mint itt Pesten...

2012. júl. 23. 23:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Az ELTE alkalmassági vizsgája állítólag nehezebb mint a többi, főleg tesiből. Én azt ajánlom, jelentkezz olyan suliba is, ahol nem veszik olyan szigorúan az alkalmasságit, és annak a vizsgájára menj el. Ha egy helyen teljesíted, a többi intézmény is elfogadja. De egyébként, úgy tudom, hogy az óvónőknek külön tesi óráik is vannak, legalábbis nappalin. És nem tartom valószínűnek, hogy elfogadnának egy igazolást, hogy nem tudod teljesíteni. De szerintem, ha látják, hogy van egy kis hátrányod, de nagyon igyekszel, akkor nem lesz gond. Ja, és szerintem ne ragaszkodj feltétlenül az ELTÉ-hez.
2012. júl. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó! Szerinted ezen a szakon még melyik egyetem lenne jó? Pázmány esetleg?

Igazából azért is gondolkoztam az ELTE-n, mert egy önéletrajzban a későbbiek folyamán lehet, hogy egy ELTE jobban nézne ki, mint egy másik főiskola. Egyfajta státusz. Sajnos az egyetemek nevei a munkaerőpiacon nagyon sokat visznek...

2012. júl. 23. 23:59
 8/10 anonim ***** válasza:
A barátnőm a Kecskeméti Főiskolán végezte el az alkalmasságit, nagyon kedvesek voltak vele. És ezt az igazolást elfogadták az Eltén is, de végül Kecskemétre ment :-) Azóta már el is végezte, és nagyon szeretett oda járni!
2012. júl. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Még azt szeretném megkérdezni, hogyha két tannyelvű óvodában dolgoznék a későbbiek folyamán akkor a fizetésem lehet 120-130 ezer körül? Tudom, hogy az óvónénik keveset keresnek, de nem is biznisz miatt gondolkozok ezen a téren.

Mellesleg lehet, hogy a 3 éves alapképzés után elvégeznék egy fotógráfus szakot akár a MOMEn. Ez a hobbim, de ki tudja... talán a későbbiekben jól jöhet :)

2012. júl. 24. 00:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Két tannyelvű óvodában biztosan jobb a fizetés, hogy mennyivel azt nem tudom. Különbség inkább abban van, hogy állami vagy magán oviban dolgozol-e, és kétnyelvűek általában nem államiak. Sok sikert a terveidhez! :)
2012. júl. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!