Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Államilag támogatott félévek?...

Zombie No.1. kérdése:

Államilag támogatott félévek? Hogy is van ez? Többi lent.

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy elvileg 12 államilag támogatott félév van. Hallottam, hogy aki osztatlan képzésre jelentkezik, ami 6év, akkor az 14 támogatott félévet kap. Én jártam egy évet egy egyetemre, és most felvettek az orvosira. Nem tudom, hogy akkor most ki kell-e fizetnem két félévet, vagy nem. Ráadásul most megkaptuk ezt a drága hallgatói szerződést, amiben szintúgy van valami a támogatott félévek számáról. Fogalmam sincs, hogy akkor most mi van!! Tudna esetleg valaki segíteni, aki hasonló helyzetben van, vagy aki tudja, hogy hogy is működnek a dolgok?

2012. júl. 28. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Inkább hívd fel az oktatási minisztériumot vagy a felvi infóvonalát, ott legalább biztos infót kapsz, nem vmi hülyeséget.
2012. júl. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Osztatlan képzés 5 év azaz 10 félév tudtommal
2012. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Első vagyok.

Az orvosi 6 éves, ami 12 félév.

Nah látod kérdező, pontosan ezért mondtam, hogy hivatalos forrásból kell informálódni, nem gyakorin...

2012. júl. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:

"Az adott képzéshez rendelkezésre álló támogatási idő legfeljebb két félévvel lehet hosszabb, mint az adott tanulmányok képzési ideje."

Mivel az orvosi egyetem 6 éves, ezért az államilag finanszírozott félévek száma 12+2. Ebből te már 2-őt elhasználtál.

2012. júl. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tehát nem kell még fizetnem, ha sosem csúszok meg. Köszönöm! Azt szeretném még tudni, hogy ha passziváltatok 2 félévet, akkor azt ugye nem vonják le az államilag támogatottakból?
2012. júl. 28. 23:11
 6/6 Andizsuzsi ***** válasza:
a passzív félév nem számít bele az államilag támogatott félévek sorába
2012. júl. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!