Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mivel kevesebb az államilag...

Mivel kevesebb az államilag támogatott hely így szerintetek akkor többet vesznek fel fizetősre?

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 21:08
 1/3 reptoid ***** válasza:

Nagy valószínűséggel igen, hiszen az iskolának pénzbe kerül kifűteni a termet, villanyszámla, az oktatókat fizetni stb. Szal vannak fix költségek, amit be kell szedni. Az egyetemnek pedig teljesen mindegy, hogy az államtól kapja-e meg támogatás formájában a pénzt vagy a hallgatóktól költségtérítés fejében. Az egyetem érdeke is az, hogy vegyen fel több költségtérítésest.


A "nagy lecsökkentés" előtt is ez volt a költségtérítésesek felvételének rendje, hogy a teremben az üres helyek, amiket már nem tudtak kiadni állmisoknak (pl pont egyenlőség miatt), azokat töltötték fel költségtérítésesekkel.

2012. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
elvileg igen. de nem hiszem, hogy több lenne a fizetősre jelentkező. én ha nem jutottam volna be, akkor se jelentkeztem volna fizetősre, hanem inkább újraérettségi után felvételiztem volna jövőre ismét államira.
2012. júl. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm.viszont az én szakomra fizetősre 100an többen jelentkeztek...de 123ponttal többem van,tavaly nagyon alacsony volt.aggódom miatta.
2012. júl. 20. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!