Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A magyar jogi egyetemeken...

A magyar jogi egyetemeken csak magyar jogot tanítanak, nem lehet például a francia vagy amerikai jogot tanulni?

Figyelt kérdés
Ha esetleg később az Egyesült Államokban szeretnék dolgozni jogászként, akkor erre nem nyílik lehetőség, csak ha ott végzek egyetemet?
2012. júl. 29. 05:05
 1/10 A kérdező kommentje:
Ha nincs, akkor van valamilyen posztgraduális képzés, hogyha mondjuk itthon elvégzem a jogot, akkor külföldre utazva 1-2 év alatt amerikai jogásszá válhatok?
2012. júl. 29. 05:15
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Ha az USÁ-ban akarsz jogászként dolgozni, akkor ne a magyar állam pénzén tanuljál, hanem menjél ki Amerikába, végezd el ott az iskolát... Szépen felvételizel, aztán hajrá.
2012. júl. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elvileg a jogban nincs külföldi lehetőség...teljesen más jogrendszere van minden országnak. Ha itt végzel egyetemet, te a magyarhoz fogsz érteni, az meg kizárja hogy máshol jogász legyél.
2012. júl. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom szegeden a továbbképző intézetben a diploma letétele után tanulhatsz francia és angolszász jogot. Kb 140-150000/ félév.
2012. júl. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lévén minden országban más a jog, így erre nem igazán van lehetőség. Ahogy az előző írta, francia jogot lehet talán tanulni. De pl ha Amerikában akarsz jogász lenni, akkor itthon kell szerezned egy akármilyen diplomát, (mint ahogy az Amerikaiaknak fősulira kell menni) majd mehetsz a három éves law school-ba. Viszont az egyetem, és megélhetési költségek rengetegbe kerülnek. Százezer dollár fölött. Az Amerikai joghallgatók nagy része diákhitelt igényel, csak épp te külföldiként még diákhitelt sem kapsz ott.
2012. júl. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Közben megtaláltam, Szegeded Angolszász jogi és angol jogi szakfordítói szakjogász, francia jogi és szakfordító szakjogász, és német jogi és szakfordító szakjogász képzés van. Ugyanakkor nem vagyok benne biztos, hogy ezekkel dolgozhatsz e az adott országban mint például ügyvéd, vagy ezeknek a nemzetközi ismeretek a lényege.
2012. júl. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

USA-ban angolszász jogrendszer van, nálunk kontinentális, a kettő teljesen más.

USA-ban nem fogadják el a magyar diplomát, ráadásul ott a képzési rendszer is teljesen más. Tehát magyar diplomával semmit nem érsz az Államokban. Én úgy tudom, hogy majdnem teljesen elölről el kellene kezdened az egyetemet.

2012. júl. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Úristen. A kérdések több, mint fele nem olvasta el a kérdésemet. Nem azt kérdeztem, hogy Amerikában elfogadják-e a magyar jogász végzettségét, mert tudom, hogy nem. Hanem azt, van-e olyan egyetem, ahol tanítanak amerikai jogot.........
2012. júl. 29. 18:11
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
"Ha esetleg később az Egyesült Államokban szeretnék dolgozni jogászként, akkor erre nem nyílik lehetőség, csak ha ott végzek egyetemet?"
2012. júl. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
"A magyar jogi egyetemeken csak magyar jogot tanítanak, nem lehet például a francia vagy amerikai jogot tanulni? Ha esetleg később az Egyesült Államokban szeretnék dolgozni jogászként, akkor erre nem nyílik lehetőség, csak ha ott végzek egyetemet?" Ha elolvasod, ahogy ki lett írva megdöbbensz. Mert erre sehogy sem válasz: "USA-ban nem fogadják el a magyar diplomát, ráadásul ott a képzési rendszer is teljesen más. Tehát magyar diplomával semmit nem érsz az Államokban. " Ha kérdeztem volna hogy magyar jogi diplomával elhelyezkedhetek-e az Államokban akkor esetleg értelmes a válaszod. De így...
2012. júl. 29. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!