Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék a BME KSK-ra menni!...

Szeretnék a BME KSK-ra menni! A tárgyfelvételnél milyen tárgyakat érdemes felvenni? Na és kinél? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Megéri a Baross koliba menni? Matekon kívül milyen tárgyra érdemes még rágyúrni? Mondjuk fizika? Nehéz a járműmérnök szak? Milyen kötelezően választható Tesi van? Minden infót szívesen fogadok!

2012. júl. 29. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A leírt infók első kézből valók lesznek, mivel én tavaly végeztem közlekedésmérnöki bsc-n, járműmérnöki szakirányon. Amikor én kezdtem még nem volt külön járműmérnök, de a lényeges tárgyak megegyeznek.


A Baross koli a közlekes élet gócpontja, így annak ellenére hogy az állapota sz*r megéri oda menni, hogy ne maradj ki a dolgokból. De készülj fel, hogy ez a bme egyik legrosszabb kolija.


Matek és fizika jó, arra gyúrj rá.


A járműmérnöki szak nehéz, valószínűleg az egyik legnehezebb a BME-n. Konkrétan milyen járműmérnök szeretnél lenni? Ezen belül is vannak könnyebb és nehezebb irányok, csak azért kérdezem.


A tesi a BME-n egységes. Nagyjából 30 sportág közül lehet választani, vannak ingyenes (foci, kosár, ..) és fizetősök is. De itt sem olyan nagy összeg persze, kb 5000 forint. Bár jövő félévtől ez ha minden igaz átalakul és akkor csak a BME területén lesz az összes sportlehetőség, de a lényeg az hogy nagy a választék. :)


Ha még van kérdésed akkor írjad csak nyugodtan.

2012. júl. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Huhh hát köszi szépen :D mit értesz az alatt hogy legrosszabb koli? a " koli konyha" sorozat részeit nézve rend és tisztaság uralkodik kb 70%ban. Mik az ingyenes tesi dolgok? konkrétan az Automatizált anyagmozgató berendezések és robotok szakirány érdekel. ez nehéz? te milyen szakirányon végeztél? mennyire nehéz elhelyezkedni? Akármilyen infó és jó tanács jöhet!
2012. júl. 30. 00:24
 3/13 anonim ***** válasza:

A kolik szállás része nem a legjobb a BME kolik közül, így értettem. Fa keretes ablakok, gombás falak, egyéb nyalánkság. Persze sok múlik azon hogy a saját szobátokat ti milyenné teszitek, és állítólag vannak ennél rosszabbak is.


Tesiről: [link]


Erről a szakirányról nem tudok sokat! Én repülőgépészen végeztem, de most még MSc-re járok, úgyhogy még nem helyezkedtem el. De nem kel félni az elhelyezkedéstől. :)

2012. júl. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Milyen tantárgyakat érdemes felvenni ehhez a szakhoz? Mennyire nehéz a matek? amit adtál linken ott van egy kód. Az a járműmérnök szak kódja? Te mit választottál? Ez nagyon bonyolult! Hogyan vegyem fel az órákat? mit éri meg mivel?
2012. júl. 30. 14:00
 5/13 anonim ***** válasza:

Milyen tantárgyakat érdemes felvenni ehhez a szakhoz?

Erre írtam, hogy matek és fizika.


Mennyire nehéz a matek?

A matek nehéz, de megtanulható. Minden relatív egyébként. Ha középiskolában kented vágtad akkor itt sem lesz gondod vele. De azért tanulni kell, mert a középiskolás tudás a 2. hétig elég az első félévben, és 14 hét egy félév. Matek meg 3 féléven át van. De mindent megtanítanak, szóval nem kell aggódni.


amit adtál linken ott van egy kód. Az a járműmérnök szak kódja? Te mit választottál?

A linken amit adtam az 1. pdfet nézd. A kódokkal nem kell foglalkoznod. Vannak ingyenes és fizetős sportok, ennyi a lényeg. Egyébként én fallabdát és falmászást csináltam.


Hogyan vegyem fel az órákat? mit éri meg mivel?

Ezt nem értem. Már az egyetemi órákat vennéd fel? Mert azt nem kell, fel fogják neked venni első félévben. De ha még középiskolás vagy, akkor meg pláne nem értem a kérdést. :)

2012. júl. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Már az egyetemi órákat vennéd fel? Mert azt nem kell, fel fogják neked venni első félévben.

Tehát nem kell szarakodnom a Neptunnal? csak mert szegeden nem vesz fel senkinek senki semmit mindenki magának és nem mindegy ugye kinél veszi fel az ember és hogy mit. Így értem De ha előre megcsinálják akkor az úgy a legjobb!!! ÉS utána Hogy lesz? azért érdekel mert szeretnék tisztában lenni mindennel mire odajutok.

2012. júl. 30. 16:22
 7/13 anonim ***** válasza:
Itt elsőre mindent felvesznek neked, utána pedig neptunban, mintatanterv szerint kell majd felvenni. Ha meg vannak lyukak akkor azt egy rakás szabadon választhatóból pótolhatod ki. De olyan dolgok miatt aggódsz amit amúgy megtudnál idejében. Várd meg a levelet a sulitól és abban le lesz írva minden. (Amúgy a levélben lesz a neptun kódod is, anélkül nem is tudnál amúgy sem felvenni tárgyakat.)
2012. júl. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Milyen tárgyak szerepelnek a szabadon választhatóak között? Milyen messze van a koli az egyetemtől? Mennyire jó a közösségi élet?
2012. júl. 30. 18:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Több 100 szabadon választható tárgy van, de első félévben ilyenekkel még úgysem kell foglalkoznod, mert elég lesz megcsinálni a kötelező 30 kreditet. Utána meg már úgy is nyugodtan kibogarászhatod, szóval inkább nem gépelném be ezt a rengeteg nevet. Tényleg több 100 tárgyról van szó, mivel minden előkövetelmény nélküli tárgyat felvehet bárki.


A koli nagyjából 5-10 percre van, attól függ melyik épületben van óra.


A közösségi élet pedig nagyon jó, az egyik legjobb.

2012. júl. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mennyi az esélye hogy felvesznek a koliba? Hátrányos helyzetű vagyok és Gyulán lakom (Dél-békés megye határnál). HA nem nyerek ösztöndíjat miből élek meg?
2012. júl. 30. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!