Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes vegyész- vagy biomérnö...

Érdemes vegyész- vagy biomérnöknek tanulni? Mely tantárgyakból kell érettségiznem? Emelt szintűt is kell tennem?

Figyelt kérdés

Még csak most leszek 10.-es, de ez a két szak iránt érdeklődöm. Nagyon szeretem a matekot, így valamilyen mérnöki szakot választanék. A biológiát és a fizikát is szeretem, bár ezek nem állnak hozzám annyira közel, mint a matek. Fakultációnak a matek mellé melyik tantárgyat vegyem fel? A biológia jó lesz? Majd mely tantárgyakból kell emelt szinten érettségiznem? Egyáltalán kell-e?

A Debreceni Egyetemre szeretnék majd menni. Ti melyiket javasolnátok? A biomérnököt vagy a vegyészmérnököt? A mostani ponthatár a DE-en 300 és 350. A BME-en magasabb, meg igazából oda nem is szeretnék menni, inkább a debrecenibe. Munkalehetőség van ezzel a 2 szakkal? Nőként el lehet vele helyezkedni? Debrecenben is? Még annyit, hogy mennyit lehet vele keresni? Melyik szak a nehezebb?

Bocsánat a sok kérdésért!


2012. júl. 30. 19:21
 1/1 anonim ***** válasza:

minden mérnöknek kell a matek és mellé vegyészmérnöknek célszerű egy emelt kémia (bejutáshoz elég lehet a közép is, de ha bent is akarsz maradni, célszer emelt tudással érkezned) biomérnököt annyira nem vágom, lehet oda biosz kell. de tuti ők is sokat fognak kémiázni. persze felvenni felvehetnek vegyészmérnöknek is, ha a biosz vagy a fizika volt a választottad, de ha nem is érettségiztél kémiából úgyse lesz semmi esélyed...

egyébként én veszprémbe jártam vegyészmérnökire, jó elhelyezkedési lehetőségek vannak, a hallgatóknak több, mint a fele lány volt, így ez nem olyan fiús, mint a többi mérnök szak.

2012. júl. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!