Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Környezetvédelem és vízgazdálk...

Környezetvédelem és vízgazdálkodás szakmával és melette érettségivel hol tudnák elhelyezkedni? Ja és ami fontos hogy lehet keresni vele?

Figyelt kérdés
2012. aug. 2. 14:01
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Utóbbi kérdésedre válaszolva sz*rul. Amúgy környezetvédelmi, vízvédelmi szerveknél, estleg katasztrófavédelemnél, avagy vízügynél. Mivel többnyire ezek állami cégek, ezért közalkalmazottként kapja az ember a is 90 ezres fizetését és csókolom. Előnye, hogy azért lehet lépkedni felfelé a szamár lépcsőn, amivel értelemszerűen mindig egy kicsit több pénz is jár.
2012. aug. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszodat! :)
2012. aug. 2. 15:03
 3/35 anonim ***** válasza:
Emellett biztosítással foglalkozó szervezeteknél is kárfelmérés területén, önkormányzatoknál, és a szakmán belül munkálkodó magánvállalkozásoknál is.
2012. aug. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
szóval a környezetvédelem nem valami kifizetődő munka :(
2012. aug. 2. 17:01
 5/35 anonim ***** válasza:

Én is hasonló témakörben tanulok.

Lehet nem fogsz 500e Ft-t keresni, de az a 150-200e amit kapsz, azt kvázi nulla munkával éred el, mert nem dolgozol szinte semmit ezért..:)

2012. aug. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Te hol tanulsz és egészpontosan mit?
2012. aug. 2. 17:15
 7/35 anonim ***** válasza:
Most kezdem majd a főiskolát, csak sokat kérdezősködtem, amúgy környezetgazdálkodási agrármérnöknek tanulok majd
2012. aug. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim válasza:

Hello!


Amint olvastam a környezetgazdálkodási agrármérnöknek tanulsz majd, de mit szeretnél csinál a diplomával mivel szeretnél foglalkozni ?

Azért kérdezem mert ha vízgazdálkodással akkor szerint jelentkezz át Bajára az EJF-re vagy a BME Építőmérnöki karára ,és itt a vízépítési szakirányt válaszd és utána MSC képzésben az infrastruktúra mérnökit a BME-n. Ha környezetvédelemmel akkor nagyobb a választék de egyet ajánlok ha még nem kezdted el az évet és nem létkérdés akkor menny el valahova még ha gyakornoki állásba is - persze az érdeklődésed szerint - dolgozni és tanulj nyelvet , vagy még 1-2 hónap külföldi munka sem árthat meg - persze ellenőrzött körülmények között.

Ha ezt lenyomtad akkor lesz valamilyen szintű elképzelésed mi mit jelent abban a szakmában amit választani szeretnél. Ezt azért javaslom mert ha diploma után derül ki számodra , hogy vazze rossz lóra tettem akkor bánni fogod és utána akár még utálni is amit csinálsz.

Az ilyen össze vissza "összebarkácsolt" képzések - bocs a megfogalmazásért - nem igazán jók mert egy környezetgazdálkodási agrármérnöki mi is valójában ? környezetvédelmis ? nem , vízgazdálkodó nem , agrármérnök még az esem teljesen, vagyis amikor kikerülsz az életbe azzal találod magad szembe, hogy néé vazze mindenhez értesz de valójában semmihez sem.

Az adott szakmai képviselője mindenben jobb lesz nálad, az agráros agrár kérdésekben, a vizes , a vízgazdálkodásban és így tovább, ja és igen mindenhol gyűtment leszel almon kívüli:(

Ezért szerintem ha van időd akkor egy kis kirándulás a munka világába , ha nincs akkor a tanulás melleti gyakornoki munka és 1 éves tapasztalat és tanulás után látni fogod , hogy akkord vagy nem. 1 év nem a világ és ha minden "szar" akkor is egy év alatt nyelvet tanulva messzebbre érsz el mintha csontra koptatnád a tankönyveidet.

Lehetőségek amúgy:

környezetvédelme -> államigazgatás pl:KÖFE előadó, engedélyező , később privát szféra hatástanulmányok IPPC , meg ilyen tervek készítése , szakosodás esetén adott szakirányban tervezés, szakértés -> levegő, hulladék, víz, zaj, stb.

Privátban: a előző leírt rész plusz céges környezetvédelmis aki figyeli a jogszabály változásokat , stb. és segíti a cég környezetvédelmi dolgainak betartását.

Adott esetben ISO 14000 tanusító, oktató , vagy kutatás - oktatás.

Vízgazdálkodás: tervezés -> vízépítési létesítmények stb. Építés : kivitelezés , helyszíni művezetés irányítás

Fenntartás üzemeltetés -> VIZIG v. társulatok

Államigazgatás> KÖFE , OVF , stb.

Elsőre ennyi. De ha tudok vagy érdekel még valami akkor kérdez és vízgazdálkodással foglalkozom , elsősorban mezőgazdasági vízrendezés + infrastruktúra , stb. Mellete környezet és természetvédelmi dolgok + tájgazdálkodás stb.

2012. aug. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Ha környezetvédelemmel foglalkozol akk lenne egy kérdésem.

Milyen szakot ajánlanál nekem szeretem a természetet és inkább olyan munkát szeretnék amit a természetben csinálni nem pedig egy irodában punnyadni.Mondjuk állatokkal vagy vízzel szívesen foglalékoznék.Milyenm munkát ajánlanál?

2012. aug. 3. 14:06
 10/35 anonim válasza:

Jó kérdés :) Elsőre tisztázzuk a környezetvédelem és a

természetvédelem fogalmát mert sokan ezt összekavarják.

nézd meg ezt a linket :

[link]


Nálad úgy érzem inkább a természetvédelem dominál , de a fene tudja. Ezért én azt javasolnám, - amit már fent is írtam , igaz közben rájöttem nem te hanem az egyik kommentelő megy környezetvédelmi agrár akkármire :) - vagyis próbáld ki milyen ezt vagy azt csinálni. Attól függően hol élsz ,keress munkát állatkertben, lovardában, halászati cégnél, állatorvosi rendelőben, állat menhelyen vagy ismerősökön keresztül próbálj meg egy gyakornoki vagy nyári munkás állás keresni. Kérd meg az ottani alkalmazódat , hogy ha lehet akkor úgy adjon munkát, hogy részben egészben lásd mik a feladatok, a munkafolyamatok és a jó/rossz oldala a dolognak. Akár még 3-4 helyet is végig lehet járni.

Amúgy javaslom, hogy ne csak terepi, hanem irodai munkákat is nézzél meg. Minnél több aspektusból látod a dolgokat annál jobb.


Ahoz , hogy konkrétabban segítsek én vagy más ismerni kellene téged, milyen vagy , most tudom azt mondom jól van ez nesze semmi fog meg jól, de hidd el nekem marha nehéz megmondani kinek mit tetszik és mi lenne jó neki, főleg ha nem is ismeri az ember.

2012. aug. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!