Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon fontos! Mennyi idő...

KjAndika kérdése:

Nagyon fontos! Mennyi idő kihagyással folytatható a középiskola?

Figyelt kérdés
A történet a következő: 18 évesen családi okok miatt fel kellett függesztenem a középiskolát(2008), de a 11.osztályom megvan. Szeretném ha segitene valaki, aki meg tudja mondani,hogy most 4 év után folytathatom-e, vagy újra kell kezdenem a 9-10. osztálytól! Nagyon köszönöm a segitséget!
2012. jún. 23. 15:05
1 2
 1/11 reptoid ***** válasza:

Szerencsére a bizonyítványod azért van, hogy igazold, te már megcsináltál 11 osztályt.

Most már csak keresned kell egy középiskolát, ahol elvállalnak. Ha még nem vagy 22 (esetleg 23, ha 7 évesen kezdted az ált iskolát), akkor akár nappali tagozatra is mehetsz, mint rég.

2012. jún. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szia! semmiképpen sem kell újra elkezdened, tehát folytathatod a 12. osztályban. nekem 10. osztály után volt több év kihagyás, és most lett meg a 11. estin. :)
2012. jún. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Érdekes,hogy sehol nem találtam erre utaló dolgokat a neten! már irtam az OH-nak az info e-mail cimere, de azt irták vissza, hogy legalább egy hét,mire feldolgozzák a 3 mondatos kérdésemet. Azért kérdeztem csak meg egyébként,mert mintha régebben 3-4 év lett volna az elévülési idő, és utánna újból kellett kezdeni
2012. jún. 23. 15:17
 4/11 anonim ***** válasza:

ma már nincs ilyen, erről biztosíthatlak. de az én sulim honlapján ez van:


Elévül-e a már korábban elvégzett középiskolai évfolyam?

Nem, a sikeresen befejezett évfolyamtól folytathatja tanulmányait, de ha úgy érzi, szüksége van a tananyag felelevenítésére, ismételheti a korábbi évet.

2012. jún. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.. és az tényleg igaz, hogy estin és levelezőn tantárgyanként 10000ft az érettségi dija?
2012. jún. 23. 15:38
 6/11 anonim ***** válasza:
erről nem tudok nyilatkozni. én előrehozottat tettem földrajzból, az 15.000 volt. osztálytársak szerint ez egyszeri, és a következő évben csak 5ezer / tárgy lesz. viszont jelentkeztem másik iskolában őszi előrehozott informatikára is, mert a mi sulinkban nincs őszi érettségi, az 22.000 ft volt.
2012. jún. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 reptoid ***** válasza:

Az árak központilag meghatározottak:

[link]

2012. jún. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

KjAndika a kérdésed számomra is éppen aktuális...

Gyors- és gépíró suli után,1993. évben végeztem el a gimnázium I. évfolyamát. Aztán sajnos, jött ami jött...

Most folytatnám csak azt nem nem tudom, hogy van-e elévülési idő? Folytathatom - a 10. évfolyamon - vagy újból kell kezdenem a 9. évfolyamtól? Köszi mindenkinek a választ!

2012. jún. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
már írtuk, hogy folytathatod.
2012. jún. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
de ha ilyen régen jártál 1. osztályba, szerintem kb. mindent elfelejtettél. akik csak 3-4 évet hagytak ki, és úgy csatlakoztak be, azoknak is nehézséget jelent a matek frissítése pl, vagy fizika, kémia. elég szorosan kapcsolódnak, nameg a 9. évfolyamból sok az érettségi anyag. én nem ajánlom, hogy ilyen kihagyás után 10. osztályos legyél.
2012. jún. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!