Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti a helyemben melyik szakmát/...

Ti a helyemben melyik szakmát/ágat választanátok?

Figyelt kérdés

Szeretek rajzolni, "művészkedni" azért, mert ki tudom magam vele fejezni és zenével társítva elfelejtem a való élet gondjait(nem vok depis, inkább csak magány kedvelő). Mindenki azt mondja, h jók a rajzaim, de én nem látom elég jónak őket és félek, h ha képzőművészetire kerül a sor akk felvennének e(szeretek minden más képzőművészeti tárgyat is pl: szobrászat, faragás, festés stb csak azokhoz nem nagyon "jutok" hozzá)[nem felvágásból, de tudtommal én vagyok az osztály legjobb rajzosa<gimi> és előtte is az voltam<ált suli>]...

Állítólag nagyon jó a logikám, van eszem a matekhoz, de én nem szeretem. Annyi előnye lenne, h biztosabb lenne meg "a mai világban mindenhez kell a matematika" és ahogyan a szüleim mondták:"művészetből nem lehet megélni"

Ha a képzőművészetet választanám, akk ott a "bizonytalanság", de azt szeretem és szívesen csinálnám(persze nem mint rajztanár) ha viszont a matematikát, akk az stabilabb lenne ámde rühellném, tudtommal az jobban dolgozik aki szereti a munkáját.(erőfeszítés nélküli munka)

Természetesen én a rajz mellett állok, csak nem tudom, h mik az igények ahhoz, h ténylegesen komolyabb művész lehessek(pl azt tudom, h a gimis rajztanárnál jobban rajzolok egy-két dolgot...)természetesen kell emelt szintű rajz érettségi meg bizonyos tehetség, de honnan tudhatom meg, h mennyire vagyok tehetséges? Mihez lehetne viszonyítanom?(pl neten videó vagy vmi)

Köszönöm előre a segítő jellegű válaszokat(és bocsánat, ha nem átlátható vagy valami)!



2012. aug. 4. 01:54
 1/4 anonim ***** válasza:
A gimis rajztanár nem mérvadó, és a rajzolás "szépsége" teljesen szubjektív. Miért nem mész pl. építésznek? Az matek és rajz is, igaz mást rajzolsz :) Én a helyedbe ezt választanám mellette max hobbi szinten még rajzolgatnék. Az, h bekerülj valamilyen hazai művészeti egyetemre, szerintem kicsit lehetetlen, mivel ott általában nem azt nézik ki milyen tehetséges, hanem h ki mennyire pénzes. (Tapasztalat, sajnos)
2012. aug. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Művészettörténet szak? Esetleg egy matek-rajz tanári szak kombó? Sokan rajzolnak jól, képzőművészetire pedig alig vesznek fel pár embert.
2012. aug. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Tanári szakon gondolj a nyári, őszi és téli szünetre is! Nyaranta szabad vagy 2 hónapig, télen nyugodtan karácsonyozhatsz és szilveszterezhetsz! Nagy előny.

A matek-rajz szakot ajánlanám az ELTE-n, művészettörténésznek azért nehezebb elhelyezkednie.

2012. aug. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kommenteket!

Nekem is mondták már, h a rajzsulikban 100 emberből 75 protekciós...

Sajnos tervrajzokból meg hasonlókból nem vagyok jó, a tanárral meg az a baj, h keveset keres+ott vannak a kisegítőbe való gyerekek, akik képesek elrontani az egész napom, de ezért még egyszer köszönöm.

2012. aug. 4. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!