Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi tanulmányok, vagy...

Nemzetközi tanulmányok, vagy politológia? Érdemes elvégezni? Milyen mesterképzésre érdemes utána menni?

Figyelt kérdés
2012. aug. 4. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
23%

Hát a politológiát - amennyire én tudom -, nem nagyon, valami életképesebb szakmát válassz, hacsak nem szeretnél szocmunkásként alkoholistákkal, hátrányos helyzetű "Állampolgárokkal" és öregekkel foglalkozni!

Nemzetközi tanulmányok...azt nem tudom, ha jól sejtem, diplomata meg ilyesféle munkákkal foglalkozik, és ebből nagyon-nagyon-nagyon sok van.

Bocsi a pesszimizmusért, de így látom!

2012. aug. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értékelem az őszinteséged, örülök neki, hogy kiírtad nyíltan a véleményed.:)

Inkább ez, minthogy több évet elpotyázok ott egyetemen :D

2012. aug. 5. 12:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Politológia nagyon felejtős. Nincs olyan hely, ahol keresnék ezt a "szakmát". Csak abba gondolj bele, hogy a médiában szereplő politológusok 99%-a közgazdász vagy jogász, és nem politológus végzettségű. Esetleg egy politikusnak nem árt ha elvégzi, de az meg tök más dimenzió, és nem végzettség függő, hogy ott ki fut be. Vagy lehet valaki politikus tanácsadója vele, de az megint tűzközeliség kérdése, plusz megint a nagy számok törvénye miatt elég kicsi az esély rá.


Nemzetközi tanulmányok az megint érdekes. Nem tudom mennyit változott, de anno mikor 5 éves volt belőle, 2 felsőfokú nyelvvizsga volt a kimenet, egyik szakmaival bővítve. Ráadásul magas ponthatárral csak a jobbak kerültek be. Innentől kezdve teljesen mindegy volt mit tanulnak, úgyis el tudott helyezkedni a többségük, 2 felsőfokúval amúgy sem hülye emberek, már hogyne. Ellenben maga a szak nem tanít olyat, ami bármit is javítana az elhelyezkedési lehetőségeken. És akkor ebből kiindulva ha mondjuk ugyanaz az ember, aki képes két felsőfokú nyelvvizsgára és kitűnő tanuló középiskolában, ha egy normális szakot elvégez, még jobb lehetőségei nyílnak, már nem annyira vonzó a szak.


Amúgy visszakérdezek, miért is érdekel téged a nemzetközi tanulmányok? Mi fog meg benne? És mit szeretnél dolgozni, ha végzel? Engem komolyan érdekel, mert politológiánál általában értem a motivációkat, de ennél a szaknál eddig nem sikerült.

2012. aug. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából én jogot szeretnék tanulni ( később ügyvéd szeretnék lenni ). És mivel nem biztos, hogy anyagilag tudom fedezni az önköltséges jogot, kíváncsi voltam, hogy itt mit gondolnak ezekről a szakokról, mert a felvi-n nyilván nem fogják odaírni, hogy kb. semmire sem jó a szak.
2012. aug. 6. 14:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha elvégzed ezek valamelyikét, majd utána mész jogra, az a 8-10 éved összesen többe fog kerülni, mint ha egyből jogra mennél és akár hitelből fizetnéd. Ugyanis ezen időszak alatt (a + 3-5 évre gondolok) nem fogsz tudni rendesen dolgozni.
2012. aug. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

az első válaszoló, hogy gondolta, hogy a politológus majd szoc. munkásként dolgozik alkoholista meg egyéb emberekkel?? Két teljesen más szakma a kettő, elég nagy tájékozatlanságra utal, ha kevered...

A kérdezőnek meg: a politológia szak szerintem teljesen felejtős... nemzetközi tanulmányokkal,ha beszélsz mellette legalább középszinten 3 idegen nyelvet akkor elég jó lehet, mert mondjuk el tudnál menni kis szerencsével egy multiba titkárnőnek....diplomata állásról ezzel ne is álmodj, ahhoz kapcsolatok meg oltári nagy szerencse kell.

2012. aug. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A politológia szerintem ne legyen felejtős. Persze nem azt mondom, hogy mindenki ezt a diplomát keresi, de el lehet vele helyezkedni. Lehetsz elemző, politikai szaktanácsadó, multinál politikai elemző vagy mehetsz mesterképzésre rengeteg irányba. Ha a jog és a nemzetközi tanulmányok érdekel és nem akarsz fizetősre menni akkor ez a szak ami a legközelebb áll ezekhez. Én PPKE-n vagyok Politológián és ugyan azt tanuljuk mint az NT-sek csak nyelvek nélkül. Én ajánlani tudom ezt a szakot, ha építed a kapcsolataidat és komolyan odateszed magad el lehet helyezkedni!
2013. jan. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!