Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskolába mennyek ha...

Milyen iskolába mennyek ha mérnök akarok lenni?

Figyelt kérdés
8. végén milyen iskolába mennyek? (lehetőleg szakközép)Vagy középsulit olyant kel választani, hogy legyen egy akármilyen szakma amiből meglehet élni és utána valami magasabb iskolába kell menni?Szóval ha úgy van ahogy leírtam akkor tudnátok ajánlani középsuli után egy jó iskolát amiben mérnöknek tanulhatok?Vagy lehet olyan szakközépben enni ahol egyből mérnöknek tanulhatok?Lehetőleg Budapesten és annak közelében amit tömeggel meg lehet közelíteni.Munkalehetőség már adott mert az édesapámnak építész cége van és tudnék náluk dolgozni.

2012. aug. 10. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:

1. menjek

2. [link] Keletinél van.

3.szerintem hasznosabb egy jó szakma ami érdekel,mint egy apa cége miatti elmenni egy suliba ami lehet nem is érdekel...

mi van ha te pl humán emberke vagy,de az épitészetben nem hasznositod? Ahhoz pl rajzolni,számolni nagyon kell tudni.Meg törit is szeretni kell. Középsuliban már érettségivel nem kapsz tudtommal szakmát..

2012. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először is gimnázium, utána egyetem. Mérnököket nem képeznek szakközépiskolában vagy OKJ-n, ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy van-e OKJ-s orvosképzés... Ha apukád építész, akkor azért többet is tudhatnál a dolgokról. Műszaki képzést nyújtó egyetemek közül (szerintem!) a BME a legjobb, de rohadt sokat kell tanulni, még akkor is ha gimiben zseninek számítottál matekból és fizikából. Az építészhez egyébként tényleg nagyon jó kézügyesség kell, van külön rajzalkalmassági is.
2012. aug. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem csak "apa cége" miatt akarok az lenni, hanem mert egyszerűen az szeretnék lenni
2012. aug. 10. 16:03
 4/4 anonim ***** válasza:
először is oda "MENNY" ahol megtanítanak írni. utána meg lehetőleg matek tagozatos gimi.
2012. aug. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!