Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pótfelvételin emelkedhet 100...

Pótfelvételin emelkedhet 100 ponttal a ponthatár?

Figyelt kérdés

Ha 240 volt "rendes" eljárásban pl.

Akkor nem jelentkeztem!


2012. aug. 17. 08:08
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Jézusom,dehogy emelkedhet... :S Abszolút nem.
2012. aug. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ó, az tök jó:) nekem 340 van, remélem akkor bekerülök!
2012. aug. 17. 08:20
 3/10 A kérdező kommentje:
valahol, valakinek a válaszában azt olvastam, hogy - talán tavaly - ahova ő jelentkezett pót eljárásban, ott 130 ponttal emelkedett a ponthatár, ezért aggódok:))
2012. aug. 17. 08:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne emelkedhetne? A két eljárás semmiféle összhangban nincs egymással. Ha volt 5 hely az adott szakra, és eddig jelentkeztek rá 3-an, akkor a normál eljárásban a minimum ponttal bekerült az összes. Maradt 2 hely, ezt meghirdették pótfelvételi eljárásban, ahol jelentkeztek 7-en a szakra. A két legjobb pontú jelentkező ponthatára 400 és 387 volt. Ekkor a pótfelvételi ponthúzásakor a 387-en fogják meghúzni a ponthatárt. Vagyis az eredeti pontszám 240 volt, a pótfelvételiben pedig jóval több.

Ez csak attól függ mennyi hely van meghirdetve, és mennyien, milyen pontszámmal jelentkeznek.


Amúgy NEM VALÓSZÍNŰ, hogy emelkedne ilyen mértékben a pont, főleg akkor, ha nagy keretszámú szakról beszélünk.

2012. aug. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, már miért ne emelkedhetne? Ha jelentkezik 30 341 pontos meg te 340 ponttal és csak 30 hely van, akkor 341 lesz a ponthatár. Ennyi, bármi lehet. Alap esetben nem tartanám valószínűnek, de nem tudni hányan és milyen pontszámokkal jelentkeznek oda. Akár csak most jutott eszükbe mint neked, akár mert nem jutottak be oda ahova szerettek volna. De azért ne parázz, bár nem tudom hova jelentkeztél, nem olyan nagy az esély hogy pont nálad "okosabbak" jelentkezzenek csak oda. (okosabb alatt itt azt értem hogy magasabb pontszámú) Viszont az is világos, hogy ez nem magas pontszám, mert ugye államira nem elég. Így akár sokaknak lehet ennyi. Én remélem sikerül.
2012. aug. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

abban reménykedem, hogy akinek kb. ennyi van, azt felvették már:)

nálam csak levelező játszik, szóval így válogathattam még a kicsit kevesebb pontommal is!

10 éve érettségiztem, én most ennyit ér:)


én is remélem, hogy azért sikerül, tavaly ezen a szakon 5 pontot emelkedett a rendeshez képest

2012. aug. 17. 09:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tavaly csak 5 pontot emelkedett, akkor én nem aggódnék a helyedben.
2012. aug. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
5 vagy 7, tehát igen, ilyen keveset. nem aggódok, inkább csaj nagyon izgulok:D köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. aug. 17. 10:53
 9/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A jogszabály annyit ír elő, hogy kevesebb nem lehet, mint a rendes felvételi eljárásban volt. A többit a jelentkezők alakítják.
2012. aug. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én összehasonlítgattam a tavalyi pótfelvételis ponthatárokat az eredetiekkel, és voltak ott durva emelkedések... Persze tavaly fele ennyi választható szak sem volt, nagyjából mind az olyan szakokon maradt hely, amik amúgy se túl ismertek/vonzóak/népszerűek. Idén viszont jól beszaratták a felvételizőket, vagyis sokan nem jelentkeztek sehova, ennek eredményéül most majdnem minden szakra lehet jelentkezni. Szóval meg fogunk oszlani rendesen, így egy kicsit több esélyünk lesz, de ahogy írta valaki fentebb, ha több a nálunk jobb pontszámmal rendelkező egyed, mint amennyit befogad a szak, akkor kampec.
2012. aug. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!